Horngacher ma powody do zmartwień. Austriacy odebrali mu ważnego asystenta

Screen: EuroSport

Austriacki Związek Narciarski ogłosił nazwisko trenera kobiecej kadry narodowej. Został nim Bernhard Metzler, który ostatnim czasie był jednym z asystentów Stefana Horngachera w niemieckiej ekipie skoczków.

Screen: EuroSport

– 43 latek z Vorarlbergu zastąpi Haralda Rodlauera ze skutkiem natychmiastowym. Liczymy na długą i owocną współpracę – przekazali włodarze austriackiej federacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zyskał uznanie w Austrii

Bernhard Metzler to były skoczek narciarski. Jako czynny zawodnik nie osiągał jednak sukcesów, dlatego skupił się na pracy trenerskiej. 43-latek od dłuższego czasu pracuje w Niemczech. Początkowo szkolił niższe grupy szkoleniowe, by w sezonie 2019/20 zostać jedynym z asystentów Stefana Horngachera w tamtejszej drużynie skoczków. Sam zainteresowany widzi ogromny potencjał w kadrze austriackich skoczkiń. – Drużyna posiada mieszankę doświadczonych zawodniczek oraz młodych talentów, które dopiero nadchodzą – przyznał. 

Radości z powodu zatrudnienia Bernharda Metzlera nie krył szef tamtejszej federacji – Mario Stecher. – Udało się nam pozyskać prawdziwego eksperta. Jest świetnie wykształcony, zorientowany na cel oraz głodny sukcesów – scharakteryzował swojego rodaka.

Przypomnijmy, że Harald Rodlauer pełnił funkcję trenera austriackiej kadry skoczkiń od 2018 roku. Zrezygnował jednak po zakończeniu minionej zimy, w której Eva Pinkelnig wywalczyła Kryształową Kulę. Rodzima ekipa okazała się najlepsza również w Pucharze Narodów.

źródło: krone.at/ Ski Austria