Fourcade wydaje książkę. W niej kulisy przejścia na emeryturę

fot. M. Król

fot. M. Król

Wkrótce światło dzienne ujrzy druga książka Martina Fourcade’a. Tym razem pięciokrotny mistrz olimpijski zdecydował się podzielić z czytelnikami przemyśleniami na temat swego ostatniego sezonu na biathlonowych trasach.

Kiedy w marcu tego roku Martin Fourcade ogłosił, iż kończy sportową karierę, kibice Francuza byli niepocieszeni. Co prawda, jedna z największych ikon wygrała ostatni bieg, w którym startowała, niemniej marne to było pocieszenie dla wszystkich, którzy dopingowali swego ulubieńca – czy to bezpośrednio na trasie, czy też przed telewizorem. Bez wątpienia, odejście trzynastokrotnego mistrza świata stanowi ogromną stratę dla świata sportu.

Aby więc w pewnym sensie pożegnać się z kibicami i jednocześnie podziękować im za nieustanny doping, francuski biathlonista zdecydował się napisać swą drugą książkę, w której podsumowuje ostatni sezon i wspomina wydarzenia mające miejsce minionej zimy. Publikacja ta została napisana we współpracy z Jeanem Issartelem, zaś za organizację procesu wydawniczego odpowiada wydawnictwo Editions Marabout. Jej tytuł – „Un dernier tour de piste” („Ostatnie okrążenie”) – nawiązuje do ostatnich momentów w karierze wybitnego Francuza.

W wywiadzie udzielonym Ski Chrono były już biathlonista opowiedział, o czym traktuje jego najnowsza publikacja. – Napisałem tę książkę jak dziennik, aby przedstawić wam moje przemyślenia dotyczące sezonu 2020, które głęboko naznaczone są wydarzeniami mającymi w nim miejsce. Od Östersund do Kontiolahti dzielę się z wami tą podróżą – moimi radościami i smutkami, ale także podróżą, która doprowadziła mnie do przejścia na emeryturę. W całej mojej intymności ukazuję wam moje ostatnie chwile w roli mistrza… te magiczne chwile, które miałem okazję przeżywać aż do końca mojego ostatniego okrążenia – przyznał pięciokrotny mistrz olimpijski w biathlonie.

Źródło: ledauphine.com; informacja własna