Fatalny w skutkach upadek mistrza świata. Będzie konieczna operacja

© Manzoni/IBU

Emilien Jacquelin nie będzie zbyt dobrze wspominał pobytu na obozie przygotowawczym w Norwegii. Trzykrotny mistrz świata upadł podczas treningu rowerowego w Sirdal i doznał poważnej kontuzji, która zmusi go do około sześciotygodniowej przerwy.

© Manzoni/IBU

Aktualny mistrz świata w biegu pościgowym z Pokljuki – Emilien Jacquelin – uległ poważnemu wypadkowi podczas zgrupowania reprezentacji Francji. 26-latek upadł w trakcie sesji treningowej na rowerze i zaraz po tym pechowym zdarzeniu został przetransportowany do szpitala gdzie przeszedł badania, które wykazały złamanie kości promieniowej z niewielkim przemieszczeniem.

– Emilien ma złamanie dolnego końca kości promieniowej z niewielkim przemieszczeniem wymagającym operacji – powiedział Stéphane de Jesus, lekarz francuskich biathlonistów cytowany przez Nordicmag.

Reprezentantowi Trójkolorowych został założony gips, który ma unieruchomić kończynę do momentu operacji, którą zaplanowano na wtorek w klinice w norweskim Stavanger. Po zabiegu Jacquelin ma zostać przetransportowany do Francji gdzie będzie przechodził rehabilitację. Z szacunków lekarzy wynika, że przerwa mistrza świata potrwa od czterech do sześciu tygodni.

Źródło: nordicmag.info