Eliza Rucka powraca do kadry narodowej. Lekarze wydali zgodę

fot. PZN

fot. PZN

Jutro polskie biegaczki rozpoczynają kolejny obóz przygotowawczy. Nieoficjalnie portal Sportsinwinter.pl dowiedział się, że do Szczyrbskiego Jeziora jedzie Eliza Rucka. 19-letnia Polka tym samym powróci do kadry narodowej po indywidualnych treningach w domu.

Rucka rozpoczęła nowy sezon przygotowawczy jako zawodniczka rezerwowa kadry narodowej kobiet. Polska biegaczka nie znalazła się w głównej grupie ze względu na problemy zdrowotne. Od długiego czasu zmaga się bowiem z omdleniami. 19-latka w rozmowie z nami podkreślała, że w tej sytuacji to zdrowie jest najważniejsze.

– Trzeba o nie dbać. Jeżeli zapadnie decyzja, że muszę zakończyć swoją przygodę z biegami, nie będę miała nikomu tego za złe. Wiadomo, że z taką informacją będzie mi się ciężko pogodzić – powiedziała  już po ogłoszeniu kadr przez Polski Związek Narciarski.

Warunkiem powrotu do kadry miała być więc pewność, że biegaczka jest zdrowa. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Sportsinwinter.pl, Rucka konsultowała się z lekarzami w Warszawie i otrzymała od nich zgodę na treningi w pełnym wymiarze. Dzięki temu powróci do grupy kierowanej przez Martina Bajcicaka i Justynę Kowalczyk. Jutro w Szczyrbskim Jeziorze rozpocznie się pierwszy obóz kadry narodowej, na którym pojawi się Eliza.

Źródło: Informacja własna