Debiutanci w składzie reprezentacji Polski na biathlonową inaugurację PŚ

fot. Mateusz Król

Polski Związek Biathlonu przedstawił skład Polaków na inaugurację Pucharu Świata w Östersund. W biało-czerwonej drużynie zobaczymy dwoje debiutantów. Jednocześnie zabraknie zawodników, których poprzedniej zimy regularnie oglądaliśmy.

fot. Mateusz Król

Już tylko tydzień pozostał do startu biathlonowego Pucharu Świata 2021/2022. Panie i panowie swoją dyspozycję sprawdzą najpierw w szwedzkim Östersund. Trenerzy Adam Kołodziejczyk oraz Agnieszka Cyl po wszystkich testach formy podjęli decyzję o składzie swoich podopiecznych na zmagania w Szwecji. W gronie powołanych znaleźli się debiutanci. Mowa o Magdzie Piczurze oraz Wojciechu Filipie. Oboje mają 22 lata.

Na inaugurację wśród pań udadzą się również Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka i Karolina Pitoń. Nie zobaczymy zatem Kingi Zbylut czy też Joanny Jakieły. Te zawodniczki zaczną sezon od Pucharu IBU. U panów ujrzymy też Grzegorza Guzika, Tomasza Jakiełę, Łukasza Szczurka oraz Przemysława Pancerza. I tutaj zabraknie podstawowego zawodnika sztafety – Andrzeja Nędzy-Kubińca, który też rozpocznie zimę od zmaganiach niższej rangi.

Źródło: PZBiath