Co za historia! Polak z medalem Pucharu Świata

15:59, 12.02.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 19:18, 10.03.2023
reo

Nasi zawodnicy nie zawodzą podczas Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie. Tym razem niespodziankę sprawił Łukasz Kuczyński w biegu na 500 metrów. Polak odnotował najlepszy rezultat w karierze i uplasował się na trzeciej pozycji. To jego pierwsze podium zawodów tej rangi.

Polacy nie zawodzą w Dordrechcie. Po brązowym medalu naszych zawodników w sztafecie mieszanej, kolejny brąz zdobył Łukasz Kuczyński. 23-latek reprezentujący barwy Juvenii Białystok od początku biegu znajdował się w czołówce i utrzymał wysoką pozycję do samego końca. W finale A brał udział także drugi z naszych reprezentantów - Diane Sellier, który w tym sezonie wygrywał już zawody Pucharu Świata. Niestety, nie ukończył on rywalizacji.

To nie koniec emocji na dziś. Już niedługo w finale na 1000 metrów wystąpi Polka - Kamila Stormowska. Być może także zaskoczy i uda jej się wspiąć na podium Pucharu Świata.