Alpejskie MŚ - Cortina 2021. Znakomity wynik Gąsienicy-Daniel w eliminacjach parallela

09:32, 16.02.2021 Adrian Gerula Aktualizacja: 11:39, 16.02.2021

Sportowy poranek nie mógł zacząć się lepiej dla polskich kibiców. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła czwarte miejsce, biorąc pod uwagę wszystkie czasy eliminacji slalomu giganta równoległego, i w pewnym stylu awansowała do 1/8 finału. Eliminacje wygrała Wendy Holdener.

Polka startowała w siódmej parze, wraz z Francuzką Coralie Frasse Sombet. Pokonała swoją rywalkę, jadąc po trasie niebieskiej, o 14 setnych sekundy. Sama uzyskała rezultat wynoszący dokładnie 33 s., a zwyciężczyni, Holdener, była o nieco ponad 3 dziesiąte lepsza. W ścisłej czołówce eliminacji były też Słowenki, druga Meta Hrovat (32.78) i trzecia Tina Robnik (32.95).

Przejazdu eliminacyjnego nie ukończyła Petra Vlhova, więc jednej z faworytek konkurencji nie zobaczymy w czołowej "16". Sztuka awansu nie powiodła się też między innymi mistrzyni supergiganta, Larze Gut-Behrami.

Wyniki eliminacji kobiet

W 1/8 finału Polka będzie oznaczona numerem 5, a zmierzy się ze Szwedką Estelle Alphand. Ewentualny rywal w ćwierćfinale to ktoś z pary Liensberger (Austria) kontra Tilley (Wielka Brytania).

Drabinka finałowa

Rundę eliminacyjną mężczyzn zdecydowanie wygrał Szwajcar Loic Meillard, który jako jedyny w swoim przejeździe przełamał barierę 32 sekund. W czołówce uplasowali się też Niemcy, Stefan Lutiz i Alexander Schmid, Austriak Fabio Gstrein i Słoweniec Zan Kranjec. Wyjątkowo srogie żniwo zebrała trasa niebieska - aż jedenastu zawodników, którzy tam startowali, nie dojechało do mety.