Alpejskie MŚ - Cortina 2021. Historyczny występ reprezentantek Polski w gigancie. Lara Gut - Behrami po raz kolejny ze złotem

14:42, 18.02.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 20:01, 18.02.2021

Maryna Gąsienica - Daniel zajęła historyczne, 6 miejsce w zawodach slalomu giganta na mistrzostwach świata w Cortinie. Złoty medal zdobyła Szwajcarka Lara Gut - Behrami. Na drugim miejscu zawody ukończyła Mikaela Shiffrin, która do zwyciężczyni straciła 0,02 sek. Brąz padł łupem Kathariny Liensberger (0,09 sek. straty). Wspaniały wynik zanotowała również druga z Polek - Magdalena Łuczak, która zajęła 19 lokatę.

Dzisiejszy gigant kobiet to najważniejsze, z punktu widzenia polskiego kibica zawody mistrzostw świata w Cortinie. Głównie za sprawą wysokiej formy Maryny Gąsienicy - Daniel. Jednak oprócz naszej liderki świetny występ zaliczyła także Magdalena Łuczak.

Po wspaniałym pierwszym przejeździe na czele znajdowały się 2 Amerykanki: Mikaela Shiffrin i Nina O`Brien. Na pozycji 3 klasyfikowana była Lara Gut - Behrami. Te zawodniczki dzieliło tylko 0,08 sek. Wspaniałe przejazdy wykonały reprezentantki Polski. Maryna Gąsienica - Daniel była 7 ze stratą 0,57 sek. do liderki, a Magdalena Łuczak 25. Słabo zaprezentowały się Włoszki: Marta Bassino zajmowała dopiero 15 lokatę, do mety nie dojechała natomiast Federica Brignone.

W drugim przejeździe kolejny wspaniały występ zaliczyła nasza reprezentantka Magda Łuczak. Młoda Polka nie dość, że utrzymała swoją lokatę, to ostatecznie awansowała na 19 pozycję. Czołówki nie była w stanie dogonić liderka klasyfikacji gigantowej Marta Bassino. Włoszka poprawiła się o 2 lokaty i zajęła 13 miejsce. Największy skok zanotowała Ramona Siebenhofer. Fenomenalny drugi przejazd pozwolił jej przesunąć się z 14 na 5 lokatę. Jako 7 od końca na trasę ruszyła nasza nadzieja, Maryna Gąsienica - Daniel. Polka jechała świetną i agresywną linią, aż do momentu gdy popełniła błąd, który o mały włos nie kosztował jej wypadnięcia z trasy. Ostatecznie na mecie przegrała o 0,27 sek. ze wspomnianą wyżej Austriaczką. Pozostało czekać na to co zrobią rywalki. Najlepiej z nich spisała się Lara Gut - Behrami, która o 0,02 sek. pokonała liderkę po 1 przejeździe Mikaele Shiffrin oraz o 0,09 sek. Katharinę Liensberger. Czwarte miejsce wywalczyła Alice Robinson, piąte Ramona Siebenhofer, a tuż za nią uplasowała się Maryna. Dopiero 10 była sensacja pierwszego przejazdu - Nina O`Brien. Z trasy wypadły takie zawodniczki jak: Sara Hector, Meta Hrovat czy Stephanie Brunner.

Dla Lary Gut - Behrami to już 3 medal na obecnych mistrzostwach, w tym drugi złoty. Występ reprezentantek Polski można natomiast uznać za historyczny.

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d`Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.