Alpejski PŚ w Levi. Vlhova przed Shiffrin po pierwszym przejeździe slalomu

fot: Sport-IT

Na najlepsze slalomistki świata czekała dosyć łatwa trasa. Świadczyć o tym może to, że z pierwszej trzydziestki tylko jedna zawodniczka nie ukończyła przejazdu. W pierwszym przejeździe na fińskim stoku najlepsza okazała się Petra Vlhova. Tuż za nią Mikaela Shiffrin i Andreja Slokar.

fot: Sport-IT

Od kilku sezonów slalomowe pojedynki między Petrą Vlhovą a Mikaelą Shiffrin budzą emocje. Dziś po pierwszym przejeździe prowadzi Słowaczka, ale Amerykanka straciła do niej tylko (+0.11 sek). Sensacyjna liderka Pucharu Świata, czyli Andreja Slokar pokazała, że jej zwycięstwo w zeszłotygodniowych zawodach równoległych nie było przypadkiem. Na półmetku zajmuje trzecie miejsce ze stratą (+0,48 sek). Anna Swenn-Larson, dla której to był pierwszy start po 21-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, sprawiła niespodziankę i uplasowała się na czwartym miejscu (+0,55 sek) 

Nie najlepiej pojechała Katharina Liensberger. W fińskim Levi Liensberger zajmuje szóste miejsce, ex aequo z Leną Duerr. Szwajcarki mogą być całkiem zadowolone. Michelle Gisin jest na piątym miejscu, a Wendy Holdener, która na początku października złamała kości nadgarstkowe, ósma. Drugi przejazd slalomu w Levi rozpocznie się o 13:30.

Pełne wyniki pierwszego przejazdu

Źródło: informacja własna