Pechowa kontuzja szwajcarskiej gwiazdy. Co z przygotowaniami do igrzysk

fot. Swiss-Ski

Jedna z najlepszych narciarek alpejskich ostatnich lat kontuzjowana. Wendy Holdener, trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich oraz czterokrotna medalistka mistrzostw świata upadła podczas treningu, łamiąc przy tym kości łódeczkowate w obu nadgarstkach. Teraz czeka ją kilkutygodniowa przerwa.

fot. Swiss-Ski

Choć sztab medyczny reprezentacji Szwajcarii uznał, że operacja nie jest potrzebna, Wendy na pewno opuści inauguracyjne zawody Pucharu Świata w austriackiej miejscowości Sölden (23-24 października). Według lekarzy do treningów będzie mogła wrócić najwcześniej pod koniec listopada, ponieważ nadgarstki muszą zostać całkowicie wyleczone. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach są one narażone na działanie ogromnych sił, szczególnie podczas slalomu. Dokładna data powrotu Holdener do rywalizacji w Pucharze Świata nie jest jeszcze znana. Możemy być natomiast pewni, że obecna kontuzja znacznie utrudni Szwajcarce przygotowania do lutowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Wendy Holdener to trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich (Pjongczang 2018) oraz czterokrotna medalistka mistrzostw świata (Sankt Moritz 2017) i (Åre 2019). Wielokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata. Specjalizuje się w slalomie i superkombinacji.

Źródło: blick.ch/ informacja własna