Alpejski PŚ w Aspen: Zapowiedź slalomu kobiet (lista startowa)

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Choć w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim kobiet do zdobycia pozostało 200 punktów, a przewaga liderującej Mikaeli Shiffrin nad drugą zawodniczką – Ilką Štuhec to 198 punktów, to jeszcze przed dzisiejszymi finałowymi zawodami w slalomie, które odbędą się w Aspen, można ogłosić, że Shiffrin została już zwyciężczynią alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2016/2017. 

Štuhec dzięki dobrym występom w zjeździe i supergigancie zachowywała jeszcze matematyczne szanse na małą kryształową kulę. I choć nie jest w gronie 25 najlepszych zawodniczek w slalomie i w gigancie, to ma prawo startu w finałowych zawodach w Aspen w tych konkurencjach, gdyż ma odpowiednio wysoką liczbę punktów w klasyfikacji generalnej (należy mieć minimum 500 punktów). Jednak wraz z rezygnacją Słowenki z występu w dzisiejszym slalomie, triumf Shiffrin w klasyfikacji generalnej stał się faktem. Dużą kryształową kulę Mikaela odbierze jutro, natomiast dzisiaj wręczona zostanie jej mała kryształowa kula za slalom. Shiffrin wyrobiła sobie solidną przewagę 245 punktów i tak naprawdę nic już nie musi. Veronika Velez-Zuzulová na pewno zajmie drugie miejsce, choć zrównać się z nią punktami może Wendy Holdener, która może się jeszcze obawiać o swoje trzecie miejsce, gdyż jest ono wciąż w zasięgu Fridy Hansdotter, Niny Løseth i Sarki Strachovej.

Lista startowa

Wszystkie zawodniczki z grupy 25 czołowych slalomistek są zdrowe (przynajmniej na tyle, aby móc jeździć w zawodach) i obecne w Aspen. Nie wystąpi w finałowym slalomie mistrzyni świata juniorek – Camille Rast – która w ten weekend rywalizuje w finałach Pucharu Europy w Innichen. Na starcie będziemy mieć zatem równo 25 alpejek.

Początek pierwszego przejazdu slalomu kobiet o godzinie 17:00. Drugi przejazd rozpocznie się o 19:30.

Program finałów PŚ w Aspen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.