Znamy nazwisko nowego trenera polskich biegaczek

fot. M. Rudzińska

Polski Związek Narciarski znalazł zastępcę Aleksandra Wierietielnego. Jak udało nam się dowiedzieć, nowym trenerem polskich biegaczek narciarskich zostanie Słowak Martin Bajčičák. Dotychczas pracował on m.in. ze znaną biathlonistką.

Po sezonie 2019/2020 przyszedł czas na zmiany w sztabie polskich biegaczek narciarskich. Sportsinwinter.pl dotarł do informacji, iż nowym szkoleniowcem zostanie Martin Bajčičák. Informujemy Was o tym jako pierwsi. To były reprezentant Słowacji w biegach. Na swoim koncie obecnie 43-latek ma dwa medale mistrzostw świata juniorów, a także miejsca na podium w zawodach najwyższej rangi.

“Kto si, Martin?” – przybliżamy sylwetkę nowego trenera biegaczek

W Pucharze Świata startował do 2015 roku. Doświadczenie trenerskie Bajčičák zbierał w biathlonie. Jeszcze do minionej zimy był odpowiedzialny za dyspozycję biegową Pauliny Fialkovej, czołowej zawodniczki ostatnich dwóch sezonów, oraz jej siostry Ivony.

Nowe szczegóły w sprawie trenera biegaczek. Bauer: “To zadziała”

Polski Związek Narciarski nie podał jeszcze informacji o porozumieniu z trenerem Martinem, ale to tylko kwestia czasu. Nie wiadomo, czy w sztabie pozostaną Aleksander Wierietielny i Justyna Kowalczyk. Z naszych informacji wynika, że Bajčičák przyglądał się już wcześniej pracy 72-letniego szkoleniowca. W minionym sezonie miało dojść do długiej rozmowy między trenerem Polek a Słowakiem.

Mateusz Król
Mateusz Wasiewski

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj