Bauer o nowym szkoleniowcu biegaczek: “Jestem pewien, że to zadziała”

Monika Skinder

fot. Patrycja Korczewska

Monika Skinder
fot. Patrycja Korczewska

Słowak Martin Bajčičák zostanie nowym trenerem polskich biegaczek narciarskich. Sportsinwinter.pl poinformował Was o tym jako pierwszy. Mamy kolejne informacje na temat organizacji pracy w grupie. PZN chce bliskiej współpracy kadry kobiecej i męskiej.

Pod koniec marca prezes Polskiego Związku Narciarskiego poinformował, że Aleksander Wierietielny nie będzie już prowadził kobiecej kadry biegaczek narciarskich. – Justyna Kowalczyk zostanie przy grupie z połową dotychczasowych obowiązków – mówił Apoloniusz Tajner w RDC. Prezes wskazywał początkowo, że nowy trener biegaczek ma podlegać Lukasowi Bauerowi, szkoleniowcowi biegaczy. – Tu można jedynie sprecyzować, że obie kadry będą blisko współpracowały. Ale nowy trener zajmuje się tą kobiecą, a Lukas Bauer męską – sprostował niedawno Jan Winkiel w rozmowie ze Sport.pl.

“Kto si, Martin?” – przybliżamy sylwetkę nowego trenera biegaczek

Do tej współpracy odniósł się w rozmowie z nami Bauer. – To wszystko jest jeszcze w fazie ustalania, ale mogę potwierdzić, że jestem zainteresowany współpracą jako jeden zespół – potwierdza Czech. Lukas Bauer od jakiegoś czasu mówi, że zależy mu na rozwoju polskich biegów od podstaw. – Istnieje duża szansa, że będziemy organizowali wspólne obozy szkoleniowe. Musze jednak zaznaczyć, że jestem zainteresowany nie tylko współpracą między męską i żeńską kadrą, ale także zespołem serwisom i młodszymi zawodnikami – przyznaje szkoleniowiec. Wszystko zależy też od tego, jak rozwinie się sytuacja wokół koronawirusa.

Bauer odniósł się także do nowego trenera polskich biegaczek. – Znam to nazwisko, chociaż nie byłem odpowiedzialny za jego wskazanie. Wiem, że dokładny pomysł na zatrudnienie go wyszło od Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. To wspaniałe, bo dochodzi do płynnego transferu między byłym a nowym szkoleniowcem – komentuje triumfator Tour de Ski.

– PZN działał w tym przypadku również bardzo dobrze (nawiasem mówiąc, po moich doświadczeniach z ubiegłego roku tego się spodziewałem), więc nie mogę się doczekać oficjalnego ogłoszenia nowego trenera przez PZN. Jestem pewien, że to zadziała – zakończył Lukas Bauer.

Źródło: Informacja własna/Sport.pl/RDC

Mateusz Król
Obserwuj