Zmęczona Johaug odpuszcza treningi

Nawet najwięksi sportowcy są także tylko ludźmi. Ostatnio przekonała nas o tym Therese Johaug. Norweżka postanowiła z powodu zmęczenia odpuścić start w imprezach Toppidrettsveka i późniejszy obóz treningowy.

Informację o absencji Therese podał Norweski Związek Narciarski. Jest to rzadka sytuacja, a właściwie nigdy nie dotyczyła ona najlepszej biegaczki świata. W oficjalnym komunikacie jest mowa o tym, iż organizm Johaug nie zareagował zgodnie z oczekiwaiami i Norweżka musi odpocząć. Ona sama skomentowała to tak. – To rzeczywisście niezwykła sytuacja dla mnie. Szkoda mi przegapić wyścigi w tym tygodniu, ale muszę słuchać mojego ciała. – Johaug opuszcza nie tylko starty, ale też obóz przygotowawczy w następnym tygodniu.

Morten Iversen – trener reprezentacji kobiet – również udzielił obszernych wyjaśnień. Mówił między innymi o tym, iż sam zaproponował swej mistrzyni odpoczynek, a także iż jest to zupełnie nietypowa sytuacja dla tej zawodniczki, ale nawet ona ma swoje granice. Obok Johaug w Toppidrettsveka nie wystąpią inne czołowe zawodniczki (Heidi Weng, Maiken Caspersen Falla, Ranghild Haga) i zawodnicy (Sjur Roethe, Haavard Solaas Taugboel, Martin Johnsrud Sundby). Więcej tutaj.

źródło: ski-nordique.net