Wspaniałe zachowanie polskiej drużyny w Lahti. Zadedydowali podium Kubackiemu oraz jego żonie

fot. M. Rudzińska

To była udana sobota dla polskich skoczków w Lahti. Pod nieobecność Dawida Kubackiego udało się bowiem wywalczyć trzecie miejsce w konkursie drużynowym. Po zakończeniu zawodów przekaz ze strony zawodników oraz trenera był wyjątkowo zgodny. “To podium decydujemy naszemu drogiemu Dawidowi oraz Martusi” – wyjawił Kamil Stoch.

fot. M. Rudzińska

Biało-Czerwoni w składzie Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Kamil Stoch stanęli na najniższym stopniu podium drużynowych zmagań w Lahti. Zwyciężyli Austriacy, a drugą lokatę zajęła ekipa Słowenii. Warto podkreślić, iż podopieczni Thomasa Thurnbichlera skakali w Finlandii bez Dawida Kubackiego. 33-latek wciąż czuwa przy łóżku chorej żony, która w minioną niedzielę trafiła do szpitala z powodu problemów kardiologicznych. Najnowsze informacje przekazane przez Nowotarżanina napawają lekkim optymizmem. Pisaliśmy o tym tutaj >>>

Niezwykłe wyrazy wsparcia dla Dawida Kubackiego oraz jego żony

Zarówno zawodnicy, jak i trener po zakończeniu zawodów skierowali niezwykle ciepłe słowa w kierunku Kubackiego. – Podium dedykujemy naszemu drogiemu Dawidowi oraz Martusi. Trzymamy za Was kciuki i sercem jesteśmy z wami – przyznał Kamil Stoch w rozmowie z Kacprem Merkiem z Eurosportu.

– Dawid na pewno oglądał ten konkurs. To podium było też dla niego i Marty. Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi – stwierdził Thomas Thurnbichler.

– To był naprawdę dobry znak i pozytywny dzień. Z rana pojawiły się pozytywne informacje z ich strony. Z pewnością była to solidna dawka motywacji dla drużyny, a także uwolnienie w pewnym sensie. Kamil i reszta są z Dawidem i z Martą bardzo zżyci. To było dużo więcej niż podium – dodał Austriak.

Dodajmy, że w trakcie ceremonii dekoracji wszyscy polscy skoczkowie pokazali serduszka w geście solidarności z polskim skoczkiem oraz jego żoną.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Przypomnijmy, że już w niedzielę w Lahti zawodnicy powalczą w konkursie indywidualnym. Początek zawodów zaplanowano na 15:15 czasu polskiego. Wcześniej odbędą się kwalifikacje (13:30).

źródło: eurosport.TVN24.pl