Ważne słowa Adama Małysza. Chodzi o przyszłość Kubackiego. “Ma prawo”

Screen: TVN/ fot. PZN

Sezon 2022/23 w skokach narciarskich dobiegł końca. W kuluarach toczy się jednak gorąca dyskusja na temat dalszej przyszłości Dawida Kubackiego, który najbliższe tygodnie poświęci opiece nad chorą żoną. Pomocną dłoń gotowy jest wyciągnąć Adam Małysz. “Możemy stworzyć indywidualne warunki Dawidowi. Wiemy, w jakiej jest sytuacji” – przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Screen: TVN/ fot. PZN

19 marca 2023 roku cały świat skoków narciarskich wstrzymał oddech. Dawid Kubacki w trybie pilnym zrezygnował bowiem z występu w finałowym konkursie RAW Air w norweskim Vikersund, a także w pozostałych konkursach sezonu 2022/23. Powodem takiej decyzji była choroba żony skoczka. Stan Marty Kubackiej był bardzo poważny, a jej życie było zagrożone. W ostatnich dniach sytuacja uległa jednak znacznej poprawie, o czym sam zainteresowany podzielił się w rozmowie z “Dzień dobry TVN”. Pisaliśmy o tym tutaj >>>

Polski Związek Narciarski chce pomóc Kubackiemu

Dawid Kubacki zamierza kontynuować karierę. Możliwe jednak, że ze względu na aktualną sytuację rodzinną, będzie musiał zmienić plany treningowe. Na taką ewentualność gotowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Adam Małysz, który zaproponował pomoc drugiemu zawodnikowi tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. – Właściwie mogę teraz wziąć to na barki i odpowiedzieć za cały zarząd. Nikt nie będzie miał z tym problemów. Możemy stworzyć indywidualne warunki Dawidowi. Wiemy, w jakiej jest sytuacji. Do tego to zawodnik, który wiele osiągnął i ma prawo do udogodnień – przyznał w rozmowie z Mateuszem Leleniem z TVP Sport.

– Zawodnik jest w stanie się przygotować indywidualnie. Ja sam przygotowywałem się z własnym teamem. To nie jest proste, jeśli wyszłoby tak, że nie będzie wyjeżdżał… Na pewno musisz mieć porównanie do innych. Ale akurat tu jest na tyle dobrze, że Dawid mógłby porównywać się z naszymi chłopakami, a więc jedynymi z najlepszych na świecie. Sądzę, że trenując indywidualnie może przygotować się na najwyższym poziomie – dodał czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

źródło: sport.tvp.pl