Tour de Ski: Calle Halfvarsson zrezygnował z występu w zawodach

fot. callehalfvarsson.se

fot. callehalfvarsson.se
fot. callehalfvarsson.se

Calle Halfvarsson nie wystartuje w rozpoczynającym się 31 grudnia Tour de Ski. Szwed nie jest jeszcze odpowiednio przygotowany i chce się skupić na mistrzostwach świata, które odbędą się w lutym przyszłego roku w Lahti.

Calle Halfvarsson znalazł się we wstępnej kadrze Szwedów na Tour de Ski 2016/2017, ale nadal nie było pewne czy 27-latek zdoła się wykurować do rozpoczęcia tej imprezy. Dziś jest już pewne, że szwedzkiego biegacza nie zobaczymy na starcie jedenastej edycji Tour de Ski ze względu na problemy zdrowotne i w konsekwencji słabszą formę. Mistrz świata juniorów z 2008 roku nie pojawił się w Pucharze Świata od zawodów w Lillehammer, a z biegów w Davos zrezygnował właśnie z powodu choroby. – Do samego końca miałem nadzieję, że będę w stanie wystartować w Tour de Ski, ale teraz muszę już powiedzieć, że nie będzie to możliwe. Ze względu na swoje kłopoty zdrowotne nie byłem w stanie odpowiednio przygotować się do Touru i mój start w tych zawodach nie ma sensu – pisze Halfvarsson w komunikacie prasowym.

27-latek nie chce ryzykować pogorszenia swojego stanu zdrowia i uważa, że teraz powinien się skupić tylko na mistrzostwach świata. – Mistrzostwa Świata od samego początku były moim głównym celem tej zimy. Biorąc pod uwagę moje nawracające przeziębienie nie chcę ryzykować zaprzepaszczenia roku przygotowań do imprezy docelowej. Żałuję, że nie mogę wystartować w Tourze, ale już dawno temu ustaliłem swoje priorytety – tłumaczy Halfvarsson.

Miejsce Szweda w kadrze na Tour de Ski zajmie Anton Lindblad. Dla 26-latka będzie to pierwszy w tym sezonie start w Pucharze Świata. – Anton został wystawiony do wyścigów w La Clusaz przed Bożym Narodzeniem, ale niestety miał problemy żołądkowe. Teraz dostanie od nas kolejną szansę w Pucharze Świata dzięki dobrym wynikom na początku zimy – mówi Rikard Grip.

Skład reprezentacji Szwecji:

Jens Burman, Axel Ekström, Marcus Hellner, Anton Lindblad, Daniel Richardsson, Viktor Thorn

Tour de Ski rozpocznie się 31 grudnia w szwajcarskim Val Mustair.

Źródło: Expressen.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.