Tour de Ski bez utytułowanego rosyjskiego biegacza

fot. M. Rudzińska

Siergiej Ustiugow nie wystąpi w piętnastej edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski, która odbędzie się w dniach 1-10 stycznia 2021 roku. Informację tę przekazał trener rosyjskich biegaczy narciarskich, Markus Kramer.

fot. M. Rudzińska

Urodzony w Mieżdurieczenskim zawodnik jest jedną z postaci nieodłącznie kojarzących się z cyklem Tour de Ski. Przez lata Siergiej Ustiugow plasował się w ścisłej czołówce tejże imprezy. W roku 2016 stanął na jej najniższym stopniu podium. W kolejnym sezonie jako pierwszy wbiegł na szczyt Alpe Cermis. W dwóch ostatnich latach plasował się z kolei na drugim miejscu owych zawodów.

W tym roku zabraknie go jednak na szwajcarsko-włoskich trasach. – Teraz nie będzie mógł wystąpić w Tour de Ski. Zgodnie z moim planem treningi wznowił dopiero w zeszły poniedziałek. Od tego czasu minął tylko tydzień, więc dopiero teraz przyjrzymy się temu, jak szybko wraca on do formy – stwierdził trener rosyjskich biegaczy narciarskich, Markus Kramer. – Komunikuję się z nim na co dzień. Wiem, że nie jest jeszcze gotowy do startu. Będziemy więc postępować stopniowo, krok po kroku – dodał szkoleniowiec.

Jak podaje serwis sports.ru, istnieje prawdopodobieństwo, że Ustiugow jeszcze w tym tygodniu dołączy do swojej treningowej grupy, która aktualnie przebywa we Włoszech. Następnie zaś ma powrócić do Rosji. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kolejnym krokiem będzie udział w biegach Pucharu Świata w Lahti lub Falun – powiedział Kramer. Jeśli nie nastąpią żadne zmiany w pucharowym kalendarzu, to zawody w Lahti odbędą się w dniach 23-24 stycznia 2021 roku. Tydzień później gospodarzem zmagań ma być z kolei Falun.

Źródło: sports.ru/informacja własna