“To najlepsza narciarka, jaka kiedykolwiek żyła”. Odważne słowa legendy o Shiffrin

Screen - Eurosport

Mikaela Shiffrin jeszcze tej zimy może pobić rekord Ingemara Stenmarka. Amerykanka ma już na koncie 78 zwycięstw, a do Szweda brakuje jej tylko ośmiu. – W moich oczach jest najlepszą narciarką, jaka kiedykolwiek żyła – powiedziała rodaczka Shiffrin, Lindsey Vonn. 

Screen – Eurosport

W rozgrywanych zamiast odwołanego gigantu w Sölden zawodach w Semmering najlepsza okazała się Amerykanka Mikaela Shiffrin. Drugie miejsce zajęła Słowaczka Petra Vlhova, trzecie miejsce zajęła liderka klasyfikacji gigantowej Marta Bassino z Włoch. Maryna Gąsienica-Daniel tym razem wypadła w pierwszym przejeździe.

“Jest niesamowitą sportsmenką”

Dla Shiffrin było to 78. zwycięstwo w karierze. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje trzecie miejsce. Absolutnym rekordzistą jest Szwed Ingemar Stenmark – 86 triumfów, a za nim plasuje się Amerykanka Lindsey Vonn – 82. Ta ostatnia, która jest uznawana za jedną z legend narciarstwa alpejskiego, nie ma wątpliwości, że jej rodaczka wkrótce ją dogoni.

– W moich oczach jest najlepszą narciarką, jaka kiedykolwiek żyła. Bardzo szybko pobije mój rekord zwycięstw w Pucharze Świata i stanie się największą w historii – powiedziała Vonn w rozmowie Frankfurter Allgemeine Zeitung.

– Jest niesamowitą sportsmenką. Ma niemal perfekcyjną technikę slalomu – dodała jeszcze mistrzyni olimpijska w zjeździe z 2010 roku.

Szansę na kolejne zwycięstwo Mikaela Shiffrin będzie miała w środę. Wtedy właśnie rozegrany zostanie rewanżowy slalom gigant. Dzien później odbędzie się rywalizacja w slalomie. Z racji, że nie minęła nawet połowa sezonu, łatwo policzyć, że 27-latka jeszcze tej zimy może pobić nawet rekord Stenmarka.

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Mateusz Król
Obserwuj