Thomas Dressen: „Nie mogę w to uwierzyć”

fot. Birnbaum Photography / CC BY NC SA

fot. Birnbaum Photography / CC BY NC SA

Thomas Dressen, 24-latek sprawił niemałą sensację w Kitzbühel. Niemiec wygrał zjazd i o 0,20 sek. wyprzedził Beata Feuza. Na podium znalazło się miejsce także dla Hannesa Reichelta.

Po raz pierwszy w karierze na podium Dressen stanął w Beaver Creek w tym sezonie. W porównaniu do innych alpejczyków nie może pochwalić się dużym doświadczeniem w Pucharze Świata – Nie mogę w to uwierzyć. Marzenia naprawdę się spełniają – przyznał podczas konferencji prasowej. – Po przekroczeniu linii mety musiałem spojrzeć dwukrotnie na tablicę wyników. Trudno mi w to uwierzyć, że zwyciężyłem tutaj, w Kitzbühel. Niesamowite uczucie, niesamowita niespodzianka – zakończył.

Beat Feuz stracił niewiele do zwycięzcy, jednak nie krył dumy z tego, że zajął drugie miejsce – Ta trasa wymaga dużo respektu i wysiłku. Jestem szczęśliwy, że udało mi się przeżyć tę męczarnię.

Dla Austriaka Hannes Reichelt ten wyścig to czterdzieste drugie miejsce na podium w karierze – Było naprawdę trudno. Jestem bardzo szczęśliwy i jednocześnie dumny, że znalazłem się w najlepszej trójce – skomentował.

Źródło: www.fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.