Therese Johaug nie dostała zaproszenia na Galę Sportu w Norwegii

Therese-Johaug

Gala Sportu w Norwegii jest niezwykle prestiżową imprezą, podczas której są przyznawane wyróżnienia dla najlepszych sportowców tego kraju w danym roku. Therese Johaug była stałą bywalczynią gali, ale jej wpadka dopingowa sprawiła, że w tym roku nawet nie otrzymała zaproszenia na tę imprezę.

Therese Johaug została po raz pierwszy nominowana w 2008 roku i od tego czasu była stałą bywalczynią Gali. Norweżka od tego momentu była aż dziesięciokrotnie nominowana, co tylko potwierdzało jak wielką popularnością cieszy się w swoim kraju. W tym roku Johaug nie poprawi jednak swojej statystyki nominacji, bowiem jej zawszenie wyklucza możliwość obecności na gali. – Therese nie może być nominowana do tego czasu aż jej sprawa nie zostanie do końca wyjaśniona – mówi szef jury Tore Øvrebø w rozmowie z Dagblated. – Jesteśmy cały czas w kontakcie z Norweską Federacją Narciarską i wiemy, że nominacja dla Johaug byłaby czymś niewłaściwym. Ona nie jest również nominowana przez FIS do nagrody, więc nie będzie częścią Gali Sportu – dodaje.

28-letnia Norweżka byłaby jedną z głównych kandydatek do tytułu najlepszej zawodniczki roku, bowiem w sezonie 2015/2016 triumfowała w Pucharze Świata, Tour de Ski i Ski Tour Canada. – Therese jest obecnie jedną z najlepszych zawodniczek w sportach zimowych, ale nie możemy łamać pewnych reguł – tłumaczy Øvrebø.

Szansą na występ Johaug na Gali Sportu byłoby jedynie wyjaśnienie całej sprawy dopingu przed dniem Gali, czyli przed 7 stycznia.

Źródło: Dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.