TdS: Zmiana na prowadzeniu u kobiet, Siergiej Ustiugow zwiększa przewagę

Sergey-Ustiugov

Ingvild Flugstad Oestberg wśród kobiet i Siergiej Ustiugow w gronie mężczyzn prowadzą w klasyfikacji generalnej Tour de Ski 2016/2017. Norweżka i Rosjanin zawdzięczają swoje sukcesy świetnej postawie na dwóch pierwszych etapach cyklu.

Ingvild Flugstad Oestberg po sobotnich sprintach zajmowała siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej. Norweżka w niedzielę była jednak w dużo lepszej dyspozycji, wygrała bieg masowy na 5 kilometrów stylem klasycznym i dzięki temu jest obecnie liderką cyklu. Przewaga Oestberg nie jest zbyt duża, bowiem wynosi zaledwie 10 sekund. Drugie miejsce należy do Heidi Weng, a trzecie do Szwedki Stiny Nilsson (+23,8 sek). Na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej przesunęła się Finka Krista Parmakoski, ale jej starta do liderki wynosi 42 sekundy. Największym zaskoczeniem w pierwszej dziesiątce są bez wątpienia Szwajcarki Laurien Van Der Graaff i Nadine Faehndrich.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Tour de Ski umocnił się Siergiej Ustiugow. Rosjanin wygrał sobotni sprint, a następnie był bezkonkurencyjny na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Dzięki swojemu sukcesowi reprezentant Sbornej powiększył przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Martin Johnsrud Sundby traci do Ustiugowa niespełna dwadzieścia sekund. Trzecie miejsce zajmuje obecnie Kanadyjczyk Alex Harvey, którego strata do lidera wynosi już prawie minutę. Maciej Staręga spadł w klasyfikacji łącznej imprezy na 65. pozycję.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.