TdS w Oberstdorfie. Amerykański tryumf po pasjonującej walce na ostatniej prostej

15:52, 31.12.2021 Marta Grzyb Aktualizacja: 16:14, 31.12.2021

Jessica Diggins zwyciężyła w trzecim etapie 16. edycji cyklu Tour de Ski. Amerykanka nie miała sobie równych w rozgrywanym techniką dowolną biegu masowym na dystansie 10 kilometrów. Na podium ostatnich zawodów tego roku znalazły się także Frida Karlsson ze Szwecji oraz Tatiana Sorina z Rosji. Polki nie startowały.

Ostatni dzień 2021 roku upłynął w Oberstdorfie pod znakiem rywalizacji w biegach masowych, zaliczanych do klasyfikacji 16. edycji Tour de Ski. Najpierw rozegrano zawody panów, następnie do walki o pucharowe punkty przystąpiły panie.

Spośród 68 zawodniczek startujących w trzecim etapie prestiżowych zmagań (dwie z nich nie ukończyły biegu) najlepiej spisała się Amerykanka, Jessica Diggins, która linię mety przekroczyła zaledwie 0,5 sekundy przed Fridą Karlsson ze Szwecji. Dzięki temu zwyciężczyni poprzedniej edycji Tour de Ski ponownie objęła prowadzenie w bieżącej odsłonie imprezy. Skład podium uzupełniła Rosjanka, Tatiana Sorina. Jej strata do tryumfatorki także nie przekroczyła sekundy. W czołowej szóstce uplasowały się również: Ebba Andersson, Heidi Weng oraz Katharina Hennig.

Zgodnie z zapowiedziami, po rozegraniu dwóch pierwszych etapów mających miejsce w Szwajcarii, z dalszego udziału w zawodach wycofane zostały reprezentantki Polski.