TdS: Biegi pościgowe w Oberstdorfie kolejnym punktem programu (Lista startowa)

fot: hotel-dolomity.pl

fot: hotel-dolomity.pl
fot: hotel-dolomity.pl

W środę zostaną rozegrane czwarte etapy Tour de Ski 2016/2017 – biegi pościgowe stylem dowolnym. Rywalizacja będzie się toczyła w Oberstdorfie. 

Biegi na dochodzenie są jednymi z najbardziej interesujących biegów w całym kalendarzu Pucharu Świata. Zawodniczki i zawodnicy startują z zachowaniem różnic czasowych z poprzednich etapów, a wyniki na mecie będą nowymi, oficjalnymi wynikami w klasyfikacji generalnej cyklu.

W rywalizacji na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym nie powinno zabraknąć emocji. Jako pierwsza na trasę wyruszy liderka cyklu, Stina Nilsson. Szwedka prowadzenie zawdzięcza dobrej postawie na trzech pierwszych etapach. Niewiele ponad cztery sekundy po posiadaczce czerwonej koszulki wyruszy Heidi Weng. Norweżka powinna dość szybko doścignąć Nilsson i prawdopodobnie po kilkuset metrach biegaczki będą już współpracować na trasie. Dwanaście sekund po liderce wystartuje Ingvild Flugstad Oestberg. Wiceliderka Pucharu Świata miała sporo pecha w biegu łączonym, bowiem na jednym z ostatnich podbiegów złamała kijek i straciła szanse na miejsce w czołówce. Norweżka będzie teraz chciała poprawić swoją sytuację w klasyfikacji generalnej i niewykluczone, że także dołączy do prowadzącej dwójki.

Jako czwarta wyruszy Krista Parmakoski (+38,7 sek), a jako piąta Jessica Diggins. Pozostałe biegaczki tracą do liderki ponad minutę.

W biegu wystartuje 49 biegaczek. Po trzecim etapie wycofały się bowiem dwie zawodniczki: Maiken Caspersen Falla i Hanna Kolb.

Lista startowa biegu kobiet

W biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym jako pierwszy wystartuje Siergiej Ustiugow. Rosjanin wygrał trzy dotychczasowe etapy i dość wyraźnie prowadzi w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Drugi jest Martin Johnsrud Sundby, który traci do Ustiugowa pół minuty. W pościg za tymi dwoma biegaczami wyruszy Alex Harvey, ale jego strata wynosi minutę i 9 sekund.

Lista startowa biegu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.