TCS w Innsbrucku: Czas na austriacką część turnieju. W czwartek treningi i kwalifikacje (lista startowa)

67. edycja Turnieju Czterech Skoczni wchodzi w decydującą fazę. Skoczkowie już jutro powalczą w treningach i kwalifikacjach do przedostatniego konkursu w austriackim Innsbrucku. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy Ryoyu Kobayashi również będzie najlepszy na skoczni Bergisel? A może znajdzie się kto powstrzyma Japończyka przed wygraniem siódmego konkursu z rzędu? 

Karawana Turnieju Czterech Skoczni przeniosła się już do Austrii, gdzie zostaną rozegrane dwa najbliższe konkursy tego cyklu. Tradycyjnie, trzecim przystankiem na mapie skoczków jest Innsbruck. Ulubiona skocznia m.in. Kamila Stocha – Bergisel nie wybacza błędów. Ciężko uzyskać na niej dobre odległości, cechuje się troszkę inną specyfiką niż inne skocznie duże. Jej wielkość wynosi 130 metry i posiada dość stromy i długi przeciwstok. Nie wszyscy radzą sobie na niej dobrze. W minionym roku Richard Freitag stracił możliwość rywalizacji w Turnieju z Kamilem Stochem po upadku do jakiego doszło w pierwszej serii konkursu. Ta sytuacja spowodowała, że Niemiec wycofał się z dalszej walki o złotego orła. Po tym konkursie stało się jasne kto będzie triumfował w całym cyklu. Po zawodach w Innsbrucku Kamil Stoch posiadał 64.5 pkt przewagi nad będącym na drugim miejscu Andreasem Wellingerem i tylko brak startu w finałowych zawodach lub upadek mógł spowodować odebranie mu tytułu. Czy również i w tym roku będzie wiadomo już w Innsbrucku kto wygra 67. edycje Turnieju Czterech Skoczni? Wydaje się, że Ryoyu Kobayashiego nie jest w stanie nikt pokonać. Bardzo blisko jest Markus Eisenbichler ale wystarczy, że Japończyk będzie skakał tak jak dotychczas i wtedy nic mu nie powinno zagrozić.

Program zawodów:
Czwartek, 03.01.2019 r.
11:45 – Oficjalny trening
14:00 – Kwalifikacje

Piątek, 04.01.2019 r.
12:30 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza seria konkursowa

Na liście startowej widnieje 67 zawodników. Wśród nich znalazło się siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Po konkursie w Garmisch – Parkenkirchen z dalszego uczestnictwa w Turnieju wycofali się bracia Prevc oraz Severin Freund. O powodach ich absencji pisaliśmy tutaj.

Pełna lista startowa kwalifikacji

Transmisje z kwalifikacji przeprowadzi stacja Eurosport 1 od godz. 14:00.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.