Schuster wycofuje Severina Freunda z TCS, zmiany u Słoweńców

Werner Schuster zdecydował, że konkurs w Garmisch-Partenkirchen będzie ostatnim w tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni, w którym oglądaliśmy Severina Freunda. Zmiany będą także u Słoweńców, bo z imprezy wycofani zostali Peter i Domen Prevcowie.


Po rozczarowujących występach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, Severin Freund musi pożegnać się z udziałem w Turnieju Czterech Skoczni. Trener Werner Schuster powołał do składu Constantina Schmida. Poza obiecującym talentem w składzie na austriacką część turnieju znaleźli się: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Stephan Leyhe, Karl Geiger, David Siegel oraz Andreas Wellinger. – W końcu jest 13. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i to trzeci najlepszy Niemiec. Nawet jeśli dwa razy nie wyszły mu zawody, to te dwa razy nie pozbawiają pewności siebie – powiedział Schuster.

Po niedanych kwalifikacjach z turniejem pożegnał się także inny utytułowany zawodnik. Mowa o Peterze Prevcu, który nie awansował do dzisiejszego konkursu i został wycofany z dalszej rywalizacji. W jego ślady poszedł też jego młodszy brat Domen. – Bardzo złe skoki, jesteśmy bardzo rozczarowani, z wyjątkiem Timiego Zajca – komentował słoweński trener Gorazd Bertoncelj. Także u Finów dojdzie do zmiany. Jarkko Maatta zostanie zastąpiony przez Andreasa Alamommo.

Źródło: Skispringen.com / Siol.net / yle.fi

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Schuster wycofuje Severina Freunda z TCS, zmiany u Słoweńców

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.