TCS. Echa konkursu w Innsbrucku w światowych mediach

fot. Wiktoria Wnętkowska

69. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozgrzewa do czerwoności kibiców na całym świecie. Sprawdźmy, jakie reakcje wywołał zakończony wczoraj konkurs w Innsbrucku w największych europejskich mediach.

fot. Wiktoria Wnętkowska

 

Verdens Gang, NRK (Norwegia) “Granerud został niewłaściwie zrozumiany”

Już na stronie głównej norweskich mediów online widnieje co najmniej kilka artykułów na temat ich największej gwiazdy w świecie skoków narciarskich. Tamtejsi dziennikarze, a także trener Alexander Stoeckl, tłumaczą szeroko opisywaną na naszym portalu arogancką wypowiedź Halvora Egnera Graneruda… błędem w tłumaczeniu (NRK). Verdens Gang cytuje natomiast byłego skoczka narciarskiego, a obecnie trenera, Toma Hilde, który radzi swojemu młodszemu koledze zmienić podejście do publicznego wypowiadania się. Dziennikarze drugiego z mediów zaprezentowali również ciekawą statystykę – w całej historii Turnieju Czterech Skoczni przed konkursem w Bischofshofen jedynie cztery razy odrobiono stratę większą niż 20,6 punkta do lidera cyklu. Może to być dobrym prognostykiem dla Kamila Stocha…

Kronen Zeitung (Austria) “Zauważalna wygrana Stocha”

Cyfrowa wersja gazety codziennej istniejącej już ponad 20 lat zwraca uwagę na pechowe występy Austriaków. Ci liczą się w walce o czołowe pozycje w turniejowych konkursach, ale nie stanęli jeszcze na podium. W Innsbrucku najlepszy z nich, Stefan Kraft, był dopiero ósmy. Dziennikarze z Austrii doceniają popis Kamila Stocha, nazywając rozmiary jego wiktorii zauważalnymi. Osobny artykuł poświęcony jest sprawie Halvora Egnera Graneruda i jego niefrasobliwych wypowiedzi.

Dnevnik (Słowenia) “Lanišek rozdziela Polaków”

Co wydaje się rzeczą naturalną, internetowa wersja jednego z najpoczytniejszych słoweńskich dzienników koncentruje się na występie lidera tamtejszej kadry. Anze Lanisek jest chwalony przez publicystę Joze Okorna za szybki powrót do dyspozycji mentalnej po wpadce – podpartym skoku oddanym w Garmisch-Partenkirchen. Jak wynika z obliczeń Słoweńców, około 20 punktów możliwych do zyskania na notach sędziowskich uplasowałoby go w klasyfikacji Turnieju na trzecim miejscu. Dnevnik cytuje też wypowiedź jedenastego w Innsbrucku Petera Prevca, który “chce, żeby skoki w Bischofshofen były takie, jak w drugiej serii”.

iROZHLAS (Czechy) “Kolejne polskie zwycięstwo”

Czescy skoczkowie nie mają w tym sezonie wielu powodów do zadowolenia, jednak tamtejszym mediom nie umyka fakt, kto trenuje polską ekipę. Niemal w każdym akapicie artykułu opublikowanego przez internetową witrynę czeskiej rozgłośni radiowej wynika, że współarchitektem sukcesu Kamila Stocha jest Michal Dolezal. Cesky Rozhlas publikuje też krótką rozmowę z jedynym Czechem, któremu udało się dostać do czołowej “50” w Innsbrucku. Viktor Polasek skarży się w niej na prędkości najazdowe – jak sam twierdzi, odstaje aż o 1,5 kilometra na godzinę od reszty stawki. Wydaje się to ciekawym spostrzeżeniem, zważywszy na fatalną postawę całej czeskiej kadry w tym sezonie.

źródła: krone.at/vg.no/nrk.no/irozhlas.cz/dnevnik.si