Kontrowersyjne słowa Graneruda o Polakach. Norweg nie mógł patrzeć na zwycięstwo Stocha

O takie wypowiedzi w skokach narciarskich zwykle bardzo trudno. Halvor Egner Granerud nie potrafił jednak pogodzić się z kolejną porażką podczas Turnieju Czterech Skoczni. Norweg w kontrowersyjny sposób podsumował polskie zwycięstwo. – Patrzenie na ich kolejne zwycięstwo było irytujące – powiedział w rozmowie z norweską telewizją TV 2.

Lider Pucharu Świata w skokach narciarskich wściekły po kolejnej porażce podczas Turnieju Czterech Skoczni. Halvor Egner Granerud po pierwszej serii zawodów w Innsbrucku zajmował dopiero 29 miejsce. Ostatecznie przesunął się na 15. lokatę. Jednak po zawodach nie skupiał się na swoich próbach, a bardziej zaatakował polskich skoczków.

– Mam takie wrażenie, że od początku  turnieju warunki sprzyjały Polakom, dlatego patrzenie na ich kolejne zwycięstwo było irytujące – powiedział w rozmowie ze stacją TV 2. Granrud dodał też, że nie tylko on miał mieć pecha podczas zawodów. Wskazał też Karla Geigera. – On również miał mniej szczęścia od Polaków – zaznaczył.

Kamil Stoch skomentował zachowanie Graneruda. Wielka klasa

O ile nasi skoczkowie nie skupiają się na rywalach, o tyle Granerud postanowił ocenić formę Kamila Stocha. – On jest niestabilny. Może pójść dobrze, ale może też źle. Myślę też, że jeśli w Bischofshofen będą równe warunki, to mogę przeskakiwać go nawet o 10 punktów. Nie skacze tak cholernie dobrze, ale ma dobre wyniki – ocenił Granerud.

O SPRAWIE ROZMAWIALI NASI EKSPERCI W TRAKCIE KOLEJNEGO WYDANIA PODCASTU “HALO, TU ZIMA”!

Open in Spotify

Trener norweskich kombinatorów i były skoczek narciarskich odniósł się do słów Halvora i powiedział, że ten musi się uspokoić. – Halvor nie powinien mówić, że Kamil Stoch nie skacze dobrze. W takiej sytuacji trzeba nauczyć się pokory. Mówisz o czterokrotnym medaliście olimpijskim, który jest liderem turnieju. Niełatwo będzie odrobić te straty – podkreślił były zawodnik, który w TCS był niegdyś trzeci.

Źródło: Tv2.no

Mateusz Król
Obserwuj