Sytuacja w PŚ biegaczek i biegaczy przed MŚ w Lahti

Heidi-Weng

Norweska dominacja w Pucharze Świata w biegach narciarskich trwa. Tuż przed Mistrzostwami Świata w Lahti w klasyfikacji generalnej zarówno mężczyzn, jak i kobiet na czele reprezentanci Norwegii. 

Do końca sezonu biegów narciarskich w Pucharze Świata pozostało tylko kilka biegów. Warto przyjrzeć się klasyfikacjom generalnym przed Mistrzostwami Świata w Lahti, po których stoczą się ostateczne pojedynki o Kryształowe Kule. W rywalizacji kobiet prowadzi Heidi Weng, która bliska jest wywalczenia pierwszej w karierze Kryształowej Kuli. Norweżka w dotychczasowych startach na swoim koncie zgromadziła 1651 pkt. Za nią na drugim miejscu plasuje się jej koleżanka z drużyny Ingvild Flugstad Oestberg, która traci do liderki 366 pkt. Miejsce na podium utrzymuje reprezentantka Finlandii Krista Parmakoski (1262 pkt), która z Oestberg nadal może powalczyć o drugą pozycję. Nie można również zapominać o Szwedce Stinie Nilsson, która do podium traci 153 pkt. W czołowej szóstce plasuje się również Amerykanka Jessica Diggins (827 pkt) oraz zwyciężczyni dzisiejszego biegu na 10 km klasykiem Marit Bjoergen (797 pkt). Jedyną punktującą Polką jest Justyna Kowalczyk, dla której walka w Pucharze Świata nie była priorytetem. Nasza mistrzyni z dorobkiem 336 pkt zajmuje 16. miejsce. W klasyfikacji dystansowej na czele również Heidi Weng (778 pkt) przed Ingvild Flugstad Oestberg oraz Kristą Parmakoski. Natomiast w klasyfikacji sprinterskiej prowadzi Maiken Caspersen Falla, przed Stiną Nilson i Heidi Weng.

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet

U panów na prostej drodze do wywalczenia kolejnej Kryształowej Kuli jest Martin Johnsrud Sundby. Ma już 384 pkt przewagi nad Rosjaninem Sergeyem Ustiugovem (1064 pkt). Trzecie miejsce zajmuje  Fin Matti Heikkinen (837 pkt). Tuż za podium plasuje się Kanadyjczyk Alex Harvey z dorobkiem 740 pkt. W czołówce również Szwed Marcus Hellner (668 pkt) oraz Szwajcar Dario Cologna (620 pkt). Na 54. miejscu plasuje się najlepszy z Polaków Maciej Staręga (94 pkt). Na dystansach również dominuje Martin Johnsrud Sundby. W rywalizacji o małą Kryształową Kulę za sprinty prowadzi Włoch Federico Pellegrino (309 pkt). Drugi jest Johannes Hoesflot Klaebo (289 pkt), natomiast trzeci Finn Haagen Krogh (277 pkt).

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn

Norweską dominację podkreślają również wyniki w Pucharze Narodów. W rywalizacji kobiet Norwegia prowadzi z liczbą 5398 pkt. Drugie miejsce zajmują Szwedki (3228 pkt), a trzecie Finki (2837 pkt). U panów Norwegowie zdobyli 5437 pkt. Drudzy Rosjanie na swoim koncie zgromadzili 3215 pkt. Trzecie miejsce zajmują Szwedzi (2549 pkt).

Puchar Narodów 

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.