Świetny występ Kasaiego. Przeskoczył skocznię i pokonał kadrowiczów w krajowych zawodach

Fot. Bobo

Trwający weekend obfitował w kolejne skokowe wydarzenia w letnim wydaniu. Na krajowym podwórku po raz kolejny rywalizowali Japończycy. W Hakubie z bardzo dobrej strony pokazał się 50-letni Noriaki Kasai, który okazał się lepszy m.in. od Yukiyi Sato.

Fot. Bobo

Kasai wciąż imponuje formą

Jedenastego września 2022 roku na olimpijskiej skoczni w Hakubie (HS 131) rozegrano Summer Nordic Festival. Na starcie pojawili się również czołowi zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Niemniej niektórych z nich zabrakło. Na przykład Ryoyu Kobayashiego, jego starszego brata – Junshiro oraz Naokiego Nakamury.

Pod nieobecność ubiegłorocznego zdobywcy Kryształowej Kuli, rywalizacja na wyspie Honsiu padła łupem 21-letniego Rena Nikkaido. Zawodnik, który w miniony weekend dwukrotnie plasował się na drugim stopniu podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer, oddał skoki na odległości 127,5 m oraz 130 m. Drugi był Hiroaki Watanabe (124 m, 128 m), a trzeci Noriaki Kasai. Japoński weteran prowadził nawet na półmetku zawodów uzyskując 132 m oddał jednak słabszy drugi skok, który poskutkował spadkiem na najniższy stopień podium.

Warto dodać, że przeciętnie zawodnicy biorący udział w zawodach najwyższej rangi. Dopiero 5. był Keiichi Sato (127,5 m, 115,5 m), a 9. Yukiya Sato (114,5 m, 117,5 m).

W konkursie kobiet najlepsza okazała się Yuki Ito (119,5 m, 115, 5 m), przed Nozomi Maruyamą (121 m, 107 m) oraz Ringo Miyajimą (117 m, 81 m). W zawodach nie wystartowała Sara Takanashi.

Pełne wyniki rywalizacji mężczyzn

Pełne wyniki rywalizacji kobiet

Na zakończenie przypominamy, że już za tydzień reprezentacja Japonii weźmie udział w zawodach Letniego Grand Prix w rumuńskim Rasnovie. Po raz pierwszy tego lata w zawodach elity na igelicie zobaczymy m.in. Ryoyu Kobayashiego.

źródło: Twitter