Ryoyu Kobayashi powraca. Zmierzy się z najlepszymi podczas LGP

Fot. M. Król

Mimo iż od kolejnego weekendu Letniego Grand Prix dzieli nas jeszcze niespełna tydzień, to Japończycy już ogłosili składy na finałowe konkursy w rumuńskim Rasnovie (17-18.09), a także w austriackim Hinzenbach (25.09) oraz niemieckim Klingenthal (01-02.10). Na starcie po raz pierwszy tego lata pojawi się m.in. zdobywca Kryształowej Kuli – Ryoyu Kobayashi.

Fot. M. Król

Japońscy liderzy wracają do rywalizacji

Japońska Federacja Narciarska zdecydowała, że w zawodach najwyższej rangi szansę występu otrzymają Ryoyu Kobayashi, Yukiya Sato, Junshiro Kobayashi. Naoki Nakamura, Keiichi Sato, a także Reruhi Shimizu oraz Ren Nikkaido. Poza wspomnianą dwójką liderów, pozostałą piątkę oglądaliśmy na starcie dwóch pierwszych weekendów zmagań w ramach Letniego Grand Prix. Najlepiej spisał się starszy z utytułowanych braci, który na polskiej i francuskiej ziemi był odpowiednio 8. oraz 9.

Tegoroczne zmagania na igelicie przez większość czołowych ekip traktowane są mocno treningowo. Nie inaczej jest również w przypadku Japończyków. Zarówno Ryoyu Kobayashi, jak i Yukiya Sato postawili na rywalizację w krajowych zawodach, które w większości padły łupem tego pierwszego. Pozostałą piątkę oglądaliśmy jednak na starcie dwóch pierwszych weekendów zmagań w ramach Letniego Grand Prix. Najlepiej spisał się starszy z braci Kobayashi – Junshiro, który na polskiej i francuskiej ziemi był odpowiednio 8. oraz 9.

W miniony weekend, podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer, błysnął również 21-letni Ren Nikkaido, który w Norwegii dwukrotnie był drugi. Dobre występy w wykonaniu tego młodego skoczka sprawiły, że otrzymał szansę występu w zawodach elity.

Japończycy ujawnili również plany dotyczące konkursów kobiet. Na starcie rywalizacji w Rasnovie oraz Klingenthal zabraknie Sary Takanashi. Pojawią się za to Yuki Ito (po raz pierwszy tego lata), a także Nagomi Nakayama, Ringo Miyajima oraz kolejna z rodzeństwa Kobayashi – Yuka.

źródło: twitter