Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce w olimpijskich zawodach dwójek na Yanqing National Sliding Centre. Po trzecie z rzędu złoto sięgnęli Tobias Wendl/Tobias Arlt. 

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Pierwszy przejazd

Rywalizacja w dwójkach w przeciwieństwie do jedynek składała się z dwóch ślizgów. Wśród 17 duetów wystartowali Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. W pierwszym przejeździe Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze. Na półmetku rywalizacji zajmowali ósme miejsce ze stratą 737 tysięcznych sekundy. Prowadzili obrońcy tytułu, Tobias Wendl/Tobias Arlt. Niemcy mieli 45 tysięcznych przewagi nad swoimi rodakami Tonim Eggertem/Saschą Beneckenem oraz 171 tysięcznych nad Thomasem Steuem/Lorenzem Kollerem z Austrii.

Drugi przejazd

W drugiej przejeździe polska dwójka pojechała nieco wolniej. Polaków o 72 tysięczne wyprzedzili Aleksandr Denisiew i Władysław Antonow. Tym samym Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zakończyli zawody na bardzo dobrym, 9. miejscu. Przy okazji igrzysk warto podkreślić, że nasi reprezentanci byli zdecydowanie najwyżej notowaną dwójką wśród państw, które nie mają infrastruktury w swoim kraju. Czołowa trójka pozostała bez zmian. Tobias Wendl i Tobias Arlt powiększyli przewagę do 99 tysięcznych nad Tonim Eggertem/Saschą Beneckenem. Tym samym, podobnie jak Natalie Geisenberger, sięgnęli po trzecie kolejne złoto na igrzyskach. Brązowy medal dla Thomasa Steua i Lorenza Kollera.

źródło: informacja własna