fot. M. Rudzińska

Monika Skinder, Izabela Marcisz i Weronika Kaleta odpadły w eliminacjach sprintu stylem dowolnym podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Triumf z ogromną przewagą nad resztą stawki odniosła Jonna Sundling. 

fot. M. Rudzińska

Niestety nie zobaczymy żadnej Polki w fazie ćwierćfinałowej sprintu stylem dowolnym. Na trasie w Zhangjiakou znów najlepiej spisała się Izabela Marcisz. To dało jej jednak dopiero trzydzieste dziewiąte miejsce. 16. zawodniczce biegu łączonego do awansu zabrakło blisko półtorej sekundy. Jednocześnie przypomnijmy, Izabela po świetnym występie w skiathlonie będzie miała jeszcze okazje do kolejnych dobrych rezultatów.

Trzy lokaty niżej uplasowała się Monika Skinder, która do najszybszej zawodniczki straciła blisko 18,9 sekundy. 50. była Weronika Kaleta. Emocje dostarczy nam Maciej Staręga. Doświadczony podopieczny Lukasa Bauera pobiegnie w ćwierćfinale.

Eliminacje na trasach w Zhangjiakou zdominowała Jonna Sundling. Jedna z faworytek do medalu drugą na mecie Amerykankę Rosie Brennan wyprzedziła aż o 5,8 sekundy. Trzecie miejsce ze stratą 6,62 s zajęła Szwajcarka Nadine Faehndrich. Czwarta była Julia Stupak (+7,98), a piąta Jessie Diggins (+8,69). W dziesiątce znalazły się też Maja Dahlqvist, Tiril Weng, Sofie Krehl, Anna Dyvik i Victoria Carl.

Wyniki eliminacji

Źródło: informacja własna

Obserwuj