Ski Tour w Östersund: Czas na pierwszy akt nowej rywalizacji (listy startowe)

fot: M. Rudzińska

Johannes Klaebo, wbrew zapowiedziom, wystartuje w Ski Tourze (fot: M. Rudzińska)

69 zawodniczek i 90 zawodników stanie na starcie pierwszego etapu nowego cyklu w kalendarzu biegach narciarskich, jakim będzie Ski Tour. Pierwsze biegi, rozgrywane stylem dowolnym, odbędą się już jutro w szwedzkim Östersund.

Jako pierwsze na starcie pojawią się panie. Do historii przejdzie Rosjanka, Alia Iksanova, która startem o godzinie 13:30 rozpocznie premierową, historyczną edycję nowej imprezy. Spośród głównych faworytek do zwycięstwa w cyklu pierwsza wystartuje Natalia Niepriajewa (nr 32). Z numerem 38 ujrzymy Therese Johaug, liderkę klasyfikacji PŚ, a z numerem 52 – Ebbę Andersson, niezwykle mocną w biegach dystansowych Szwedkę. Nie wystartują reprezentantki Polski.

lista startowa – bieg na 10 km kobiet

W rywalizacji panów polscy kibice będą mieli okazję kibicować trzem Biało-Czerwonym. Pierwszym z podopiecznych Lukasa Bauera, który pojawi się jutro na trasie, będzie Dominik Bury (nr 13). Kamil Bury i Maciej Staręga wystartują pod koniec rywalizacji (odpowiednio jako 79. i 81. zawodnik). Główni faworyci rywalizacji to Fin Iivo Niskanen (nr 42), Rosjanie Siergiej Ustiugow (nr 66) i Aleksander Bolszunow (nr 70) oraz Norwegowie – Pål Golberg (nr 62) i Johannes Hoesflot Klaebo (nr 68). Ostatni z wymienionych zawodników może jednak jeszcze odczuwać skutki niedawnej kontuzji.

lista startowa – bieg na 15 km mężczyzn 

Zawody będzie można obejrzeć w Eurosporcie oraz w TVP. Tutaj znajduje się szczegółowa rozpiska transmisji Ski Touru.

źródło: fis-ski.com/inf.własna