Shiffrin i Hirscher nowymi liderami alpejskiego PŚ

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

fot. Team Tourismusverband Flachau  / CC BY NC ND
fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

Początek sezonu charakteryzuje się tym, że w klasyfikacji generalnej zachodzą jeszcze duże zmiany. Po drugich zawodach alpejskiego PŚ nastąpiły przede wszystkim roszady na pozycji liderów.

Klasyfikacja slalomu giganta oczywiście nie drgnęła, klasyfikacja slalomu jest identyczna jak zawodów w Levi, tak więc zajmę się jedynie łącznym rankingiem. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn nastąpiła zamiana miejsc liderów z vice-liderami. Marcel Hirscher i Mikaela Shiffrin w pierwszych zawodach sezonu zajęli 2. miejsca, natomiast w Levi zwyciężyli. Dzięki temu mają już na koncie po 180 punktów. Poprzedni lider męskiego PŚ Alexis Pinturault dzięki dobremu występowi w drugim przejeździe w Levi zainkasował 24 punkty i spadł jedynie na drugie miejsce. O 14 punktów mniej ma Felix Neureuther. Tuż za czołową trójką jest teraz Mario Matt, który punktował tylko w slalomie, a zaraz za nim Manfred Moelgg, również dzięki zdobytym dzisiaj punktom. Szósty jest Zan Kranjec, który spadł z miejsca czwartego – w Levi bez punktów.

Klasyfikacja generalna alpejskiego PŚ mężczyzn

Mikaela Shiffrin ma już w PŚ przewagę 80 punktów nad drugą Larą Gut, która nie jeździ w slalomach. Do Gut na niewielką 5-punktową odległość zbliżyła się jej rodaczka Wendy Holdener. W gigancie miała ona zdobyte zaledwie 15 punktów, ale drugie miejsce w slalomie pozwoliło jej wykonać duży skok w górę. O trzy punkty mniej zgromadziła Petra Vlhova. Dla niej to również awans – z 8. miejsca – za sprawą trzeciej pozycji w Levi. Na piątym miejscu jest Marta Bassino – świetna młoda gigancistka i liderka rankingu Wznoszących Gwiazd pod patronatem Longinesa. W Levi jej nie było, ale 60 punktów z Sölden robi swoje. Na szóstym miejscu jest Austriaczka Michaela Kirchgasser. To wyższa lokata niż jej pozycje w poszczególnych zawodach tego sezonu (14. w slalomie i 7. w gigancie) summa summarum jest całkiem nieźle. Na miejscu siódmym jest Mélanie Meillard. To przede wszystkim zasługa dobrego występu wczoraj w Levi, gdzie 18-latka była szósta, ale również niezłego startu w Sölden. Na miejscu ósmym ex-aequo Stephanie Brunner i Veronika Zuzulová. Obie mają po 50 punktów, ale Brunner wywalczyła je w gigancie, a Zuzulová w slalomie.

Klasyfikacja generalna alpejskiego PŚ kobiet

Wszystkie aktualne klasyfikacje PŚ w narciarstwie alpejskim znajdziecie na naszej stronie w menu – klasyfikacje.

O ile pogoda pozwoli to kolejne zawody mężczyzn odbędą się w Lake Louise w dniach 26-27 listopada – zjazd i supergigant. Do walki o kryształową kulę włączy się zatem wielu nowych zawodników, którzy w konkurencjach technicznych nie startują. Panie natomiast w tych samych dniach w Killington będą rywalizować o kolejne punkty w slalomie i slalomie gigancie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.