Rusza budowa profesjonalnego ośrodka biegowo-biathlonowego w Szklarskiej Porębie

Trasy narciarskie w okolicach Szklarskiej Poręby – wygląd współczesny

Nawet za czasów dominacji Justyny Kowalczyk na biegowych trasach, Polska gościła najlepszych biegaczy narciarskich wyjątkowo rzadko. Jedynie w sezonach 2011/12 i 2013/14 Puchar Świata rozgrywano w Szklarskiej Porębie. Powodem braku naszego kraju w kalendarzu PŚ były niedostatki infrastrukturalne. Według informacji, jakie podał dziś “Przegląd Sportowy”, sytuacja może się niedługo zmienić na lepsze.

Sportowy dziennik informuje, iż do roku 2021 na Polanie Jakuszyckiej ma powstać profesjonalny, wielofunkcyjny ośrodek sportów zimowych. Obiekt zostałby dostosowany do wymogów stawianych przez światowe federacje FIS (narciarstwa klasycznego) i IBU (biathlon), dzięki czemu mogłyby się tam nawet odbywać imprezy rangi mistrzowskiej.

 – 2021 rok to termin, w którym zawodowcy, amatorzy oraz biathloniści mają zyskać najlepsze w Polsce i jedno z najlepszych na świecie centrum do uprawiania swojej dyscypliny. Ośrodek sprosta wymaganiom każdej z tych grup. Zachowa dawny klimat, ale zostanie dostosowany do potrzeb federacji FIS i IBU. To pozwoli organizować zawody PŚ w biegach i biathlonie, a w przyszłości być może dowolną imprezę mistrzowską – powiedział, cytowany przez “Przegląd Sportowy”, Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego.

Koszt inwestycji miałby wynieść około 140 milionów złotych.

źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.