Raport ze świata skoków. Skoki jak F1, bulimia polskiej skoczkini i wysoka forma Ryoyu

fot. Tomasz Markowski

Powracamy z podsumowaniami ostatnich wydarzeń w skokach narciarskich. Tym razem trochę o nowych pomysłach FIS i Sandro Pertile, a także problemach polskiej skoczkini Anny Twardosz. 

fot. Tomasz Markowski

Skoki jak Formuła 1?

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS planuje zmiany w oprawie zawodów m.in. w skokach narciarskich. Jak informuje Jakub Balcerski z portalu Sport.pl, oprawa ma przypominać tą z Formuły 1. Kamery telewizyjne mają pokazywać to, co dzieje się w szatni zawodników, zmianie ulec mają także prezentacje skoczków, czy sesje autografowe. Natomiast bilety VIP mają dawać większe możliwości kibicom, którzy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak np. obserwowanie zawodników podczas rozgrzewki. Pierwsze testy nowej formuły mają odbyć się podczas konkursu LGP w Hinzenbach.

Słoweniec skakał na zakazanych nartach

Podczas zawodów FIS Cup w Frenstacie, młody słoweński skoczek Maksim Bartolj skakał na zakazanych przez FIS nartach firmy Slatnar. Chodzi o model nart, o którym tak głośno było minionej zimy. Z powodu płaskiego kształtu nart, który może okazać się niebezpieczny dla zawodników, takie modele nie mogą być już używane. Jak to możliwe, że Słoweniec mimo wszystko zdecydował się na skakanie na takich nartach? O tym jak się tłumaczył, przeczytacie tutaj. 

Problemy Anny Twardosz

Wiele ostatnio mówiło się w Polsce i na świecie o kryterium BMI, które wprowadził Polski Związek Narciarski dla polskich skoczkiń. W świetle tych zmian, o swoich problemach postanowiła opowiedzieć Anna Twardosz. Jak się okazuje polska zawodniczka zmaga się z bulimią i depresją. Więcej o poruszającym wpisie Polki pisaliśmy tutaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anna Twardosz (@anna_twardosz12)

Szczere wyznania Lundby

Nie tylko Anna Twardosz ma kłopoty z wagą i zaburzeniami odżywiania. O powrót do formy wciąż walczy Maren Lundby. Norweska mistrzyni wyznała jakie metody stosowała, aby stracić kilogramy przed ważnymi startami. Przez konkursem Mistrzostw Świata w Oberstdorfie, podczas którego zdobyła upragniony złoty medal, stosowała metodę pocenia się i pozbycia się wody z organizmu, aby być lżejszą. Jej zdaniem każdy kilogram mniej, może oznaczać nawet o 4 metry dłuższy skok.

Ryoyu Kobayashi wciąż mocny 

Zdobywca Kryształowej Kuli z poprzedniego sezonu Japończyk Ryoyu Kobaysahi wystartował w lokalnych zawodach i znów nie dał rywalom szans. W Zao na podium stanęli także Ren Nikkaido oraz Yuken Iwasa. Wśród pań zwycięstwo odniosła Yuki Ito przed Sarą Takanashi. Więcej informacji tu.

Nicole Konderla na podium w Szczyrku 

W miniony weekend odbyły się zawody z cyklu FIS Cup pań i panów w Szczyrku. Wśród biało-czerwonych najlepiej zaprezentowała się Nicole Konderla, która dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium. Anna Twardosz, mimo swoich problemów była drugą najlepszą Polką i zajęła 15. lokatę. Natomiast wśród skoczków najlepiej poradził sobie Adam Niżnik, który zamknął czołową dziesiątkę niedzielnych zawodów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KONDERLA Nicole (@konderlanicole)

Polskie skoki z nowym sponsorem 

Fuzja Lotosu, który od lat jest głównym sponsorem PZN i skoków narciarskich, z Orlenem stała się faktem. Już pod koniec sierpnia mają odbyć się rozmowy finalizujące nowe zasady sponsorowania skoków. Słynny narodowy program rozwoju  skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz cykl Lotos Cup zmieni nazwę. Więcej informacji poznamy po negocjacjach nowego prezesa Adama Małysza z Orlenem.

Kolejny kompleks skoczni w Słowenii

W Słowenii otwarto właśnie nowe obiekty do skoków narciarskich dla najmłodszych. Kompleks skoczni składa się z trzech obiektów: 15, 25 i 35-metrowego. Budowa skoczni rozpoczęła się w 2015 roku. Obiekty należą do klubu Predmeja-Otlica-Kovk (POK) i już trenują na nich najmłodsi zawodnicy pod okiem trenera i byłego skoczka Danila Pudgarja.

Kamil Stoch i podcast 

Kamil Stoch został przepytany przez firmę Atlas. Sponsor naszego skoczka stworzył podcast, w którym mistrz opowiedział nie tylko o swojej sportowej karierze, ale także o sprawach prywatnych i marketingowych. Do tej pory ukazały się 2 odcinku wywiadu ze Stochem, niebawem ukażą się kolejne dwa. Link do wywiadu znajdziecie tu.

źródło: sport.pl / twitter.com / instagram.com / youtube.com/PressYamashin / siol.net / vg.no / informacja własna

Anna Felska