Ragnhild Mowinckel po pierwszej wiktorii: “Zawsze o tym marzyłam”

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Niezwykle szczęśliwie dzisiajszy supergigant w Ofterschwang zakończył się dla Ragnhild Mowinckel. Norweżka odniosła w nim swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo. – Zawsze o tym marzyłam – przyznała po wyścigu.

W dzisiejszym slalomie gigancie kobiet w Ofterschwang zwycięstwo odniosła liderka po pierwszym przejeździe Ragnhild Mowinckel. To zdecydowanie przęłomowy sezon dla Norweżki. 25-latka najpierw w grudniu ubiegłego roku po raz pierwszy w karierze stanęła na podium Pucharu Świata, następnie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang wywalczyła dwa srebrne medale, a dziś po raz pierwszy odniosła zwycięstwo w pucharowych zawodach. – To jest aż niemożliwe. Zawsze o tym marzyłam. Jestem teraz bardzo szczęśliwa – mówiła po zmaganiach Mowinckel. Norweżka zapowiedziała także, że będzie chciała nadal walczyć o zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. – Następnym razem po prostu zrobię wszystko tak samo. Robić to samo co na treningach i wszystko będzie dobrze – komentowała.

Drugie miejsce zajęła dzisiaj Viktoria Rebensburg, która utrzymała pozycję liderki klasyfikacji gigantowej przed finałowymi zawodami w Are. – W pełni zaatakuję w kolejnych zawodach. Chcę wygrać następny wyścig w sezonie – zapowiedziała Niemka, która celuje ostatecznie w zdobycie małej kryształowej kuli w tej konkurencji.

Źródło: Nrk.no / Sport1.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.