PZN zwolnił trenera kadry młodzieżowej. Będą zmiany w biegach narciarskich

fot. Polski Związek Narciarski

Janusz Krężelok nie będzie już trenerem kadry młodzieżowej biegaczy narciarskich. Polski Związek Narciarski postanowił zwolnić szkoleniowca – dowiedział się Sportsinwinter.pl. Wiąże się to z szerokimi planami zmian w organizacji pracy reprezentacji Polski.

Wszystko wskazuje na to, że po kilku latach współpracy, Janusz Krężelok żegna się z pracą trenerską w Polskim Związku Narciarskim. Przez ostatnie sezony zajmował się kadrą młodzieżową. – Trener Krężelok dostał od nas wypowiedzenie umowy – potwierdza w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. – Obowiązuje nas trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zatem przez ten czas trener Janusz nadal jest naszym pracownikiem – dodawał Winkiel.

Tomasz Pochwała o kryzysie w kombinacji. “Ten sport to piąte koło u wozu”

To pokłosie zmian, jakie Polski Związek Narciarski chce wprowadzić w biegach narciarskich. Celem jest zacieśnienie współpracy między kadrą seniorów, a młodszymi zawodnikami. – Chcemy, aby ścieżka rozwoju zawodnika od klubu, przez szkołę, wiek juniorski do kadry seniorskiej była w zasadzie jednolita – tłumaczył nam Jan Winkiel. Kadra juniorów ma współpracować dodatkowo ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego i klubami.

Orędownikiem takiej organizacji jest m.in. trener kadry biegaczy Lukas Bauer. – Ponieważ była to część oferty PZN, jestem z nimi w kontakcie również w kwestii młodzieży. W ubiegłym roku jakakolwiek współpraca z młodzieżą nie nastąpiła z kilku powodów, ale myślę, że ważne jest, aby połączyć wszystkie poziomy – mówił w rozmowie z nami Bauer. Próby zacieśnienia współpracy były już przed rokiem, ale pomysł nie wypalił. Teraz ma to wyglądać inaczej. Szczegóły powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

“Kto si, Martin?” – przybliżamy sylwetkę nowego trenera biegaczek

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj