Puchar Świata w Novym Meście odwołany. Czesi chcą innego terminu

fot. M. Rudzińska

Podczas wczorajszego spotkania organizatorów Pucharu Świata w Novym Meście z przedstawicielami FIS-u, zapadła decyzja o odwołaniu zmagań biegaczy narciarskich w terminie 20-21 lutego 2021. Czesi nie składają jednak broni i chcą zawody przeprowadzić miesiąc później.

fot. M. RudzińskaLampic

Nie będzie zawodów biegowego Pucharu Świata w Nowym Meście w przyszłym tygodniu. Czesi, po tym jak Niemcy uznali ich kraj, jako ten z wysokim ryzykiem zakażenia koronawirusem, odwołali zmagania. Głównie z tego względu, że zawodnicy naszych zachodnich sąsiadów po udziale w Pucharze Świata musieliby zostać poddani kwarantannie. A za chwilę rozpoczynają się mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Stąd łatwo się domyślić, że Niemcy w Novym Meście by się nie pojawili. Podobnie zresztą jak inne silne nacje, które zrezygnowały z tej rywalizacji.

– Nie chcemy jednak składać broni i nawet w tym trudnym i szczególnym czasie, we współpracy ze Związkiem Narciarzy Republiki Czeskiej, wciąż negocjujemy przeniesienie Pucharu Świata na 18-21 marca 2021 r. – czytamy w komunikacje, który rozesłali akredytowanym mediom organizatorzy zawodów. Czesi mają szansę na ten termin, gdyż Norwegowie odwołali wszystkie zmagania do końca sezonu. Decyzja w sprawie przeniesienia terminu powinna zapaść w nadchodzącym tygodniu.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj