PŚ Zakopane 2021. Bilety w pandemii tylko dla bogatych

fot. Anna Felska

Jeszcze w październiku ruszyć powinna sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem 2021. Organizatorzy na teren skoczni będą mogli wpuścić maksymalnie 6 tysięcy kibiców. Stąd właśnie wysokie ceny biletów. – Koszty mamy takie same, a biletów sprzedać możemy mniej – tłumaczył w rozmowie z nami Wojciech Gumny z komitetu organizacyjnego w Zakopanem.

INFORMACJE NA TEMAT BILETÓW NA PŚ W ZAKOPANEM 2022 – KLIKNIJ

fot. Anna Felska

Kibice skoków narciarskich wkrótce będą mogli zakupić bilety na Puchar Świata w Zakopanem. Impreza odbędzie się w dniach 15-17 stycznia 2021 roku. – Ze sprzedażą ruszymy jeszcze w październiku. Mamy zgodę na 1/4 liczby kibiców z ubiegłego roku – tłumaczy Wojciech Gumny z komitetu organizacyjnego w Zakopanem. To oznacza, że na trybuny Wielkiej Krokwi każdego dnia będzie mogło wejść maksymalnie 6 tysięcy osób.

Redukcja liczby kibiców wiąże się niestety z ogromnym wzrostem cen wejściówek. Najtańsza, na miejsca stojące, kosztuje 200 zł. Za bilety na kwalifikacje, dotąd kosztujące kilkadziesiąt złotych, teraz wydamy równe 100 zł. To oburza kibiców, ale organizatorzy tłumaczą, że jest taniej niż być powinno. – Koszty nam się nie zmieniają, a są nawet większe, natomiast biletów sprzedać możemy mniej. Musimy obiekt przygotować w odpowiedni sposób dla zawodników i kibiców – tłumaczy Gumny. – Patrząc na inne wydarzenia sportowe organizowanej w naszym kraju, to ta cena nie jest aż tak bardzo wysoka – dodaje.
W trakcie sprzedaży na kibiców czeka pewna nowość. Tatrzański Związek Narciarski zdecydował się na wprowadzenie biletów imiennych. To również wiąże się z pandemią koronawirusa. – Jeśli, nie daj Boże, coś by się stało, to będziemy mieli kontakt z tymi, którzy byli na obiekcie. To też są kolejne rzeczy, które nam podnoszą wydatki – opowiada działacz TZN. Wiele osób postulowało wprowadzenie takich wejściówek już wcześniej, kiedy padały podejrzenia, że bilety wykupują handlarze. – Jeśli teraz to przetestujemy, a łatwiej na mniejszej liczbie osób, i wszystko się sprawdzi, to być może taki system zostanie z nami na zawsze – uzupełnia Gumny.

Jest jednak dobra informacja dla osób, które wybiorą się na trybuny skoczni im. Stanisława Marusarza. Komitet organizacyjny na razie nie zamierza rezygnować z tradycyjnej oprawy, która cieszy się dorocznym uznaniem. – Chcielibyśmy zostawić wszystko standardowo, aby Zakopane dalej trzymało swój wysoki poziom. Nie planujemy żadnych zmian na ten moment. Wiadomo, że cały czas spoglądamy na sytuację związaną z epidemią i będziemy podejmowali decyzję na bieżąco. Na ten moment nie planujemy zmian, ale nie wiemy co będzie za trzy miesiące – przyznaje Wojciech Gumny.Sprzedaż biletów będzie prowadzona tutaj.

CENNIK

KWALIFIKACJE – 100 PLN – WSTĘP NA WSZYSTKIE SEKTORY

KONKURS DRUŻYNOWY I INDYWIDUALNY

SEKTOR A –  250 PLN NA DZIEŃ

SEKTOR B –  250 PLN NA DZIEŃ

SEKTOR C –  200 PLN NA DZIEŃ

SEKTOR D –  200 PLN NA DZIEŃ

SEKTOR T –   400 PLN NA DZIEŃ

SEKTOR P –  750 PLN NA DZIEŃ

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj