Skoki w Polsce tylko dla zaszczepionych? „Zastanawiamy się”

fot. Anna Felska

Lada dzień ruszy sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem 2022. W Polskim Związku Narciarskim zastanawiają się jednak, czy umożliwić wejście na teren Wielkiej Krokwi jedynie osobom zaszczepionym. – Ja jestem za tym – mówi otwarcie Wojciech Gumny, szef tatrzańskich zawodów.

fot. Anna Felska

Nieco ponad 10 tysięcy osób będzie mogło w styczniu kibicować polskim i zagranicznym skoczkom pod Wielką Krokwią. – Jestem akurat po spotkaniu z sanepidem i ustaliliśmy, że możemy sprzedawać bilety – mówi nam Wojciech Gumny, szef komitetu organizacyjnego w stolicy polskich Tatr. Zdradza przy tym, że najpewniej sprzedaż ruszy już w przyszłym tygodniu.

Zasady zakupu biletów się nie zmienią względem ubiegłego roku. Można będzie je nabyć za pośrednictwem oficjalnego sklepu Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. – Będą imienne – informuje Gumny. To idea, na którą kibice czekali od dawna, bo zablokuje możliwość wykupywania wejściówek przez tzw. koników, którzy później sprzedawali bilety po zawyżonych cenach.

Tylko dla zaszczepionych?

Chociaż lada dzień bilety trafią do sprzedaży, to nie wiadomo, czy każdy będzie mógł z nich korzystać. – Zastanawiamy się w Polskim Związku Narciarskim, czy nie wprowadzić zasady, że na trybuny wejdą tylko osoby zaszczepione – przyznaje Wojciech Gumny. Jak tłumaczy, zasada ta miałaby dotyczyć wszystkich zawodów, na które wstęp mają kibice. Jeśli PZN się na to zdecyduje, to taka sama zasady będzie dotyczyła PŚ w Wiśle.

– Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Rozważamy to. Jestem jednak za tym, aby coś takiego wprowadzić. Chodzi o troskę o nasze zdrowie – dodaje szef zakopiańskich zawodów. Czekamy zatem na ostateczną decyzję w tej sprawie. A Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się w dniach 14-16 stycznia 2022 roku.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj