PŚ w Zakopanem: Czas na biało-czerwone szaleństwo. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Już dziś rozpoczyna się jeden z najbardziej emocjonujących weekendów dla polskich kibiców. W piątek w Zakopanem zostaną rozegrane treningi oraz kwalifikacje. Może to oznaczać także walkę biało-czerwonych o miejsce w sobotnim konkursie drużynowym.

Podczas weekendu w Zakopanem zostanie rozegrany i konkurs drużynowy, i indywidualny. Święto polskich skoków narciarskich rozpocznie się jednak oczywiście od treningów i kwalifikacji. Na Wielkiej Krokwi o punkcie konstrukcyjnym 125 m i rozmiarze skoczni 140 m szanse na poprawienie rekordu będzie miał triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni – Dawid Kubacki. Reprezentant biało-czerwonych nieco ponad rok temu skoczył na odległość 143,5 metrów podczas konkursu drużynowego. Najdłuższą próbę na skoczni im. Stanisława Marusarza nieoficjalnie oddał tutaj jednak Junshiro Kobayashi. Japończyk wylądował na 148 metrze.

Do treningów oraz kwalifikacji przystąpi dziewięciu reprezentantów Polski. Dzisiejsze próby mogą zadecydować o tym, kto wystąpi w sobotniej rywalizacji drużynowej. O ile Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła to pewne punkty zespołu, tak o czwarte miejsce może walczyć kilku zawodników. Do Pucharu Świata po przerwie powróci Jakub Wolny, który w ostatnim czasie skupił się na treningach. 24-latek ma nadzieję na poprawę dyspozycji – nie zapunktował on w zawodach najwyższej rangi od weekendu w Klingenthal. Pierwsze odpowiedzi dotyczące formy Wolnego powinniśmy poznać właśnie w kwalifikacjach.

O przebrnięciu przez kwalifikacje przed własną publicznością powalczy także m.in. Adam Niżnik. Siedemnastolatkowi na inaugurację w Wiśle nie udało się dostać do pierwszej serii konkursu. Awans byłby więc sporym sukcesem.

Rok temu podczas weekendu w Zakopanem reprezentantom biało-czerwonych udało się stanąć na trzecim stopniu podium w konkursie drużynowym. Indywidualnie jednak Polacy nie uplasowali się w czołowej trójce. W tym roku może być lepiej – w rewelacyjnej i bardzo równej formie jest Dawid Kubacki, a i Kamila Stocha oraz Piotra Żyłę stać na to, żeby stanąć na “pudle”.

lista startowa 

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.