PŚ w Willingen. To będzie długi dzień na skoczni. Kwalifikacje i konkurs mieszany (listy startowe)

Copyright: SC Willingen

Karuzela Pucharu Świata przenosi się do Niemiec. Tym razem skoczkowie i skoczkinie będą rywalizować na największej dużej skoczni jaka powstała, czyli na obiekcie HS147 w Willingen. Polscy kibice mają z tą skocznią zdecydowanie dobre wspomnienia. 

Copyright: SC Willingen

Willingen zawsze sprzyjało Polakom

Skocznia Mühlenkopfschanze w Willingen to miejsce lubiane zarówno przez naszych skoczków, jak i oczywiście przez kibiców. Atmosfera panująca na trybunach niemieckiego obiektu zawsze zagrzewa zawodników do walki. Polacy stawali tutaj na podium wielokrotnie. Zaczynając od Adama Małysza, poprzez Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. Jednak absolutnym królem tej skoczni jest Kamil Stoch. Nasz mistrz olimpijski stawał tam na podium siedmiokrotnie, trzy razy wygrywając. Warto również dodać, że Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, odnieśli tam zwycięstwo w konkursie drużynowym w 2019 roku.

Pracowity piątek na skoczni

Przed skoczkami i skoczkiniami bardzo pracowity piątek. Najpierw zaplanowano treningi, po których ma się odbyć konkurs drużyn mieszanych, a następnie kwalifikacje. Polska nie wystąpi w konkursie mieszanym, z uwagi na brak polskich skoczkiń w Willingen, o czym pisaliśmy tu. 

Na liście startowej treningów i kwalifikacji do sobotniego konkursu, znalazło się 70 nazwisk, z 18. państw. Polacy do Niemiec udali się w sześcioosobowym składzie: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. 

O 12:45 ma rozpocząć się oficjalny trening, natomiast kwalifikacje o godz. 18:15. 

Lista startowa kwalifikacji

Między treningami i kwalifikacjami odbędzie się konkurs drużyn mieszanych, który zaplanowano na godz. 16:00. Prawdopodobnie na starcie zobaczymy osiem drużyn, jednak ostateczną listę startową i skład drużyn poznamy po oficjalnych treningach.

Źródło: informacja własna