PŚ w Willingen. Bez reprezentacji Polski w konkursie mikstów. Powrót Pawła Wąska

Screen - Eurosport

Już w najbliższy weekend pucharowa karuzela przeniesie się do Willingen. Na Muehlenkopfchanze (HS 147) odbędą się dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn oraz piątkowa rywalizacja mikstów. Te ostatnie odbędą się niestety bez reprezentacji Polski, gdyż na starcie zabraknie skoczkiń. Wystąpi za to sześcioosobowa grupa skoczków.

Screen – Eurosport

Powrót Pawła Wąska do składu. Pozostali potrenują w Zakopanem

Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że o kolejne pucharowe punkty na największej ze skoczni dużych powalczą drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Dawid Kubacki, a także Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek. Ten ostatni powraca do rywalizacji w zawodach po absencji w Bad Mitterndorf.

– Paweł wraca do drużyny po dwóch tygodniach planowanych treningów. Odbył trzy sesje na skoczniach w Zakopanem oraz Szczyrku – zdradził austriacki szkoleniowiec.

Członkowie kadry B przebywają z kolei na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie intensywnie trenują. – Mam nadzieję, że ich dyspozycja ulegnie poprawie na tyle, aby dostać szansę startów w Pucharze Świata – dodał 33 – latek.

Wybór Jakuba Wolnego po słabym występie w Bad Mitterndorf, gdzie dwukrotnie nie przebrnął kwalifikacji, wywołał spore kontrowersje. Kibice zdziwieni byli bowiem brakiem nominacji dla Tomasza Pilcha, który skacze na podobnym poziomie, lecz ponownie nie znalazł uznania w oczach Thomasa Thurnbichlera.

Bez polskich skoczkiń w Willingen

Równocześnie Polski Związek Narciarski poinformował, że w konkursach kobiet na tym samym obiekcie nie zobaczymy żadnej z polskich skoczkiń. Oznacza to, że Biało-Czerwoni nie wystartują w zawodach mieszanych.

Przypomnijmy, że już w miniony weekend podczas pucharowej rywalizacji w Hinterzarten Nicole Konderla zmagała się z silnym przeziębieniem, przez co nie była w stanie wystartować w obu konkursach indywidualnych rozgrywanych w tej miejscowości.

źródło: PZN