PŚ w Ulricehamn. Kolejny biegowy weekend w Szwecji. Sprinty na start (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Po ubiegłotygodniowych zawodach w Falun biegacze i biegaczki pozostali w Szwecji. Kolejnym przystankiem na mapie Pucharu Świata będzie bowiem Ulricehamn, gdzie odbędą się indywidualne i drużynowe sprinty rozgrywane stylem dowolnym. Na sobotę zaplanowano rywalizację indywidualną. Jedynym reprezentantem Polski będzie Maciej Staręga.

fot. M. Rudzińska

Weekend w szwedzkim Ulricehamn będzie idealną okazją na zdobycie kolejnych pucharowych punktów dla zawodników specjalizujących się w sprintach, które już tradycyjnie zostaną poprzedzone eliminacjami. Jako pierwsze do walki o awans do ćwierćfinałów przystąpią biegaczki, które swoje zmagania rozpoczną o godzinie 10:20. Z numerem “1” wystartuje Słowenka Eva Urevc, ale faworytki sobotnich zawodów pojawią się na trasie nieco później.

Z “czwórką” wyruszy lidera klasyfikacji sprinterskiej Anamarija Lampić, z “piątką” pobiegnie Maja Dahlqvist, a z “dziewiątką” triumfatorka ubiegłotygodniowych eliminacji w Falun Johanna Hagstroem. W gronie kandydatek do wysokich miejsc należy także wymienić Jessie Diggins (numer 14.).  Główna faworytka – Linn Svahn – pobiegnie z numerem 16. na plecach.

Na liście startowej znalazło się 57 biegaczek. W tym gronie nie ma reprezentantek Polski, które już w przyszłym tygodniu rozpoczną zmagania podczas mistrzostw świata juniorów w Vuokatti.

Lista startowa sprintu kobiet

Kilkanaście minut po biegaczkach na trasę sprintu w Ulricehamn wyruszą biegacze. Tam pierwszy numer startowy przypadł reprezentantowi gospodarzy Johanowi Haeggstroemowi. Z dwójką ruszy jeden z kandydatów do miejsca na podium – Francuz Lucas Chanavat. Z kolei lider klasyfikacji sprinterskiej Federico Pellegrino, który będzie walczył o czwarte z rzędu zwycięstwo w sprincie rozgrywanym stylem dowolnym, wystartuje z numerem 12.

Jedynym Polakiem, który pojawi się na starcie sobotnich zawodów, będzie Maciej Staręga. Podopieczny Lukasa Bauera wystartuje z numerem 39. i powalczy o trzeci w tym sezonie awans do najlepszej trzydziestki w sprincie.

Do zawodów zgłoszono 78 biegaczy.

Lista startowa sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna