PŚ w skokach. Granerud goni Kubackiego. Tak wygląda klasyfikacja generalna po konkursach w Zakopanem

Screen: Eurosport

Dawid Kubacki utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich po weekendzie w Zakopanem. Przewaga reprezentanta Polski nad drugim w zestawieniu Halvorem Egnerem Granerudem, który wyprzedził Anze Laniska, nieznacznie jednak stopniała. Po konkursie indywidualnym awans zanotował także Kamil Stoch.

Screen: Eurosport

Kubacki wciąż liderem

Za nami kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na drugim miejscu w niedzielnym konkursie indywidualnym uplasował się Dawid Kubacki, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Skoczek z Nowego Targu, dla którego druga lokata wywalczona na Wielkiej Krokwi była jedenastym podium w sezonie, w dotychczasowych startach zgromadził 1010 punktów i jako pierwszy przekroczył granicę tysiąca “oczek”.

Za plecami reprezentanta Polski doszło do małego przetasowania. Na drugie miejsce awansował triumfator zakopiańskich zawodów Halvor Egner Granerud (896 pkt), który wyprzedził czwartego w niedzielę Anze Laniska. Słoweniec ma na swoim koncie 872 punkty. Czwartą lokatę utrzymał Austriak Stefan Kraft (653 pkt), a piątą Piotr Żyła (549 pkt), który z pewnością nie będzie dobrze wspominał zawodów w Zakopanem.

Szóste miejsce zajmuje Manuel Fettner (423 pkt), siódme Michael Hayboeck (325 pkt), a ósme Kamil Stoch, który awansował o jedną pozycję względem poprzedniego zestawienia (301 pkt). Czołową dziesiątkę zamykają Jan Hoerl (300 pkt) i Karl Geiger (294 pkt).

Na 25. pozycji plasuje się Paweł Wąsek (117 pkt), a 45. jest Jan Habdas, który w Zakopanem zdobył pierwsze punkty w sezonie. Na 47. miejscu w klasyfikacji znajduje się Tomasz Pilch (8 pkt), na 50. Aleksander Zniszczoł (6 pk), a “oczko” niżej jest Stefan Hula (4 pkt).

Klasyfikacja generalna PŚ w skokach

Status quo w Pucharze Narodów

W Pucharze Narodów nadal prowadzą Austriacy, którzy wygrali sobotni konkurs drużynowy i zdobyli najwięcej punktów w niedzielnych zmaganiach indywidualnych. To daje im 2781 punktów. Drugie miejsce zajmują Polacy (2405 pkt), a trzecie Norwegowie (2171 pkt). Na czwartej lokacie plasują się Słoweńcy (1977 pkt), a na piątej Niemcy (1640 pkt). Pozostałe reprezentacje mają już dużo większe straty do czołówki. Japończycy, którzy są na szóstej pozycji w klasyfikacji Pucharu Narodów tracą do Austriaków ponad dwa tysiące punktów.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Po zawodach w Zakopanem skoczków narciarskich czeka lot do Japonii. Na Okurayamie (HS 137) do zdobycia będzie dużo punktów, gdyż w Sapporo odbędą się aż trzy konkursy indywidualne.

Źródło: informacja własna