PŚ w Ruce. Monika Skinder odpadła w eliminacjach sprintu. Najszybsza Jessie Diggins

fot. LORUCREATIVE

Monika Skinder nie powtórzyła wyniku sprzed roku i nie awansowała do ćwierćfinału sprintu klasycznego w Ruce. Na inaugurację reprezentantka Polski zajęła 40. miejsce. Triumf w eliminacjach odniosła najlepsza zawodniczka minionej zimy Jessie Diggins. 

fot. LORUCREATIVE

Jessie Diggins okazala się najszybsza w pierwszych eliminacjach sezonu 2021/2022. Amerykanka o 0,77 s wyprzedziła drugą Szwedkę Maję Dahlqvist oraz o 0,82 s trzecią Norweżkę Maiken Caspersen Fallę. Czwarte miejsce w kwalifikacjach do sprintu stylem klasycznym ze stratą 0,89 sekundy zajęła druga ze Szwedek Johanna Hagstroem, a piątkę zamknęła Finka Krista Parmakoski (+1,09). Szósta była kolejna z reprezentantek gospodarzy Johanna Matintalo (+1,65). W czołowej dziesiątce znalazły się też Anna Dyvik, Rosie Brennan, Natalia Niepriajewa i Anna Svendsen.

Eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie – trzydzieści zawodniczek zmieściło się w niecałych siedmiu sekundach. Niestety przez tą fazę nie udało się przejść najlepszej biało-czerwonej sprinterce Monice Skinder. Dwudziestolatka uplasowała się na czterdziestej pozycji ze stratą 8,72 sekundy.

Źródło: informacja własna