PŚ w Ruce. Johaug z Karlsson na remis. Pierwsze punkty Marcisz

14:24, 28.11.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 23:20, 28.11.2021

Therese Johaug dogoniła i przegoniła Fridę Karlsson w ostatnim biegu pierwszego weekendu Pucharu Świata 2021/2022. Na podium stanęła także Heidi Weng. Premierowe punkty w sezonie wywalczyła Izabela Marcisz, która wykorzystała absencję wielu rywalek.

Therese Johaug zrewanżowała się Fridzie Karlsson za porażkę w sobotnim biegu na 10 kilometrów klasykiem. Norweska zawodniczka wyprzedziła szwedzką rywalkę w niedzielnym pościgu i odniosła triumf. Frida tym razem musiała się zadowolić drugą lokatą. Bardzo dobry bieg ma za sobą także Heidi Weng, która startowała jako dziesiąta i zdołała awansować na najniższy stopień podium.

Doświadczona reprezentantka kraju wikingów do ostatnich metrów walczyła z ostatecznie czwartą Kristą Parkamoski, piątą Rosie Brennan, szóstą Ebbą Andersson i siódma Kathariną Hennig. W czołowej dziesiątce ostatni bieg w Ruce ukończyły również Szwedka Moa Olsson, Finka Kerttu Niskanen oraz Niemka Victoria Carl.

Pierwsze punkty w sezonie wywalczyła Izabela Marcisz. 21-latka zameldowała się na mecie jako dwudziesta dziewiąta. Należy jednak zaznaczyć, że wiele zawodniczek zrezygnowało ze startu, głównie ze względu na bardzo niskie temperatury. Na trasie nie pojawiły się m.in. Lotta Weng (miała startować jako 15.), Johanna Matintalo (17.), Anna Dyvik (19.), Laura Gimmler (24.), Anamarija Lapic (25.) oraz Jasmi Joensuu (26.). DNF w wynikach przy swoich nazwiskach mają Rosjanki: Tatiana Sorina (8.) i Julia Stupak (9.).