PŚ w Lillehammer. Krueger najlepszy w biegu na 15 km, słaby występ Polaków

11:17, 04.12.2021 Daniel Topczewski Aktualizacja: 12:28, 04.12.2021

Simen Hegstad Krueger zwyciężył w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Drugie miejsce zajął Hans Christer Holund, a trzecie Martin Loewstroem Nyenget. Polacy ponownie byli daleko od punktów i zajęli miejsca w końcówce stawki.

Sobotni bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym w Lillehammer był prawdziwym popisem norweskich biegaczy, którzy całkowicie zdominowali zmagania na tym dystansie. Ze zwycięstwa cieszył się dziś Simen Hegstad Krueger, który na całej trasie toczył pojedynek ze swoim rodakiem Hansem Christerem Holundem. Ostatecznie lepszy okazał się mistrz olimpijski w biegu łączonym, który pokonał kolegę z kadry o półtorej sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Norwegów - Martin Loewstroem Nyenget. Jego strata wyniosła +17,5 sek.

Tuż za czołową trójką uplasował się Rosjanin Aleksiej Czerwotkin (+21 sek), a piąty był Czech Michal Novak, który biegł doskonale do 12 kilometra, ale w końcówce nieco opadł z sił i nie był w stanie walczyć o podium. Kolejne cztery lokaty przypadły w udziale Norwegom. Szóste miejsce zajął Didrik Toenseth (+27,2 sek), siódme Harald Oestberg Amundsen (+27,9 sek), a ósme Haavard Moseby (+29,9 sek). Dziewiąty był Sjur Roethe, a dziesiątkę zamknął Maurice Manificat. Na dwunastej pozycji sklasyfikowano Johannesa Klaebo (+39 sek), a dopiero czternasty był Aleksander Bolszunow (+44,3 sek).

Słaby występ Polaków

Bieg w Lillehammer po raz kolejny nie przyniósł przełomu u reprezentantów Polski. Najlepszy z podopiecznych Lukasa Bauera był Dominik Bury, który uplasował się na 60. pozycji ze stratą ponad dwóch i pół minuty. Mateusz Haratyk był 71., a Michał Skowron uplasował się na przedostatniej 72. pozycji tracąc pięć i pół minuty.